LOKMAN HEKİM – SADE BİR HAYAT

Gerçek Tıp – Yitik şifanın izinde ( Sade bir hayat )

HACAMAT NEDİR ve NASIL YAPILIR ? – Video ile anlatim

Posted by Site - Yönetici Mart 23, 2009

HACAMAT NEDİR ve NASIL YAPILIR ? – Video ile anlatim.

335 Yanıt “HACAMAT NEDİR ve NASIL YAPILIR ? – Video ile anlatim”

 1. halitusanmaz said

  selamun aleykum allah razı olsun ben erkek berberiyim yüzyıllar evvel acematı berber yapıyolarmış .bende öğrenmek istiyorum nasıl öğrenebilirim çok meraklıyım .öğretirseniz sevinirim ..selamun aleykum.

 2. Aleykumselam halit bey, Hacamat ile ilgili genis bilgi almak icin gercektip@gmail.com `dan bilgi isteyin.Yorumunuz icin tesekkur ederiz.

 3. nermin said

  Vİdeoyu izleyemedim.Sanırım benim bilgisayarda sorun var.Başka nereden izleyebilirim?

 4. Internet baglantilarindan olabilir, birde bu linki dene TIKLA : http://video.google.com/videoplay?docid=4208887728964047737&ei=kSAMStysD9qa-AaD9uzOAQ&q=hacamat+nedir+nasil+yapilir

 5. nermin said

  İzledim,teşekkürler..

 6. meryem hatice said

  HACAMAT

  ” Bir kimse ayın onyedi,ondokuz ve yirmibirinde hacamat olursa her dertten şifa bulur. ” E. Davud Tıp H. 3861; Tirmizi Tıp H. 2051

  ” Sıcaklar şiddetlenince,kan aldırmak suretiyle yardım isteyin.Zira kan yoğunlaşır da adamı hasta eder,hatta öldürür. ” (Râmûz el-Hadîs’ten)

  Herhangi bir hastalıktan kurtulmak yada sağlığı korumak için vücudun belli bölgelerinden kan alma işlemine hacamat denir.Tıkanıklıkların ve en fazla zararlı maddelerin toplandığı belli bölgelerdeki ince damar ve kılcal damarlardan kan alınır.
  Peygamberimizin tavsiye ettiği ve bizzat uyguladığı sünnetlerindendir.”
  Ameller niyetlere göre değer kazanır. Sünnete uymak niyetiyle ve bize emanet olan vücudumuzun sağlığına kavuşması için yaptırdığımız hacamat bir ibadet değeri taşır. Çünkü ibadetlerimizi ve diğer görevlerimizi ancak sağlıklı bir bedenle tam olarak yerine getirebiliriz.
  Peygamberimiz (s.a.s)’in yaptığı ve yapılmasını tavsiye ettiği işlerin şüphesiz bir anlamı ve hikmeti vardır. Onun hayatı bizim için örnektir: “Andolsun Allah’ın Resulu’nde sizin için Allah’ı ve ahireti arzu eden ve Allah’ı çok anan kimseler için (uyulacak) en güzel bir örnek vardır” (el-Ahzâb 33/21).

  Hz. Enes radiyallahu anh anlatiyor: Resulullah aleyhissalatu vesselam boynunun iki tarafindaki damarlari ile iki omuzun arasindaki damardan hacamat olurdu.” Ebu Davud, Tibb 4, (3860); Tirmizi, Tibb 12, (2052); Ibnu Mace, Tibb 21, (3483).

  ” Miraçta ; Ya Muhammed ( s.a.v ) ümmetine kan aldırmalarını emret. Kan aldırmada sizin için şifa vardır ” demeyen bir meleğe rastlamadım .” Tirmizi, Tibb 12, (2054).

  ” Aç karnına hacamat daha iyidir,aklı ve hafızayı ziyade eder.Bunda şifa ve bereket vardır.Tok karnına hacamat olmak derttir.”

  ” Hacamat olunuz,Cebrail (a.s ) bana o kadar tavsiye etti ki ,mutklaka gerekli olduğunu düşündüm.”

  ” En iyi ilaç şunlardır; Ağızdan içilen ilaç buruna çekilen damla,yürümek,kan aldırmak ve sülük takmak.”

  ” Tedavi olduğunuz şeylerin en hayırlısı hacamattır.” Buhâri, Tıb 13; Müslim, Musakat 62, 63; Ebû Dâvûd Nikâh 26, Tıb 3).

  ” Hacamat bütün hastalıklara şifadır.”

  Zamanımızda kadın ,erkek ve çocukların büyük çoğunluğu,doğal olmayan suni ,hormonlu,genetiği oynanmış yapay besinlerle beslenmektedirler.Dışarıdan aldığımız gıdalarda bolca tuz,şeker,doğal olmayan yağ ve çeşitli katkı maddeleri vardır.Bu besinleri tüketen insanlar için hacamat büyük bir ihtiyaçtır.

  Yine peygamberimiz”üç şeyde şifa vardır .Bal şerbeti içmekte kan aldırmakta ve kızgın bir aletle dağlama yaptırmakta. Fakat ben dağlama yaptırmayı sevmem.” buyurmuşlardır. Buhari Tıp 7/12, İ. Mace Tıp H. 3491, Müsned 1/246

  HACAMATIN FAYDALARI NELERDİR?

  1-Hacamatla kılcal damarlardaki tıkanıklıklar açılır.Vücudumuzda biriken pis kanı dışarı atmamızı sağlar.

  2-Kandaki ve dokulardaki gaz ve toksinleri dışarı atarak,damarlardaki kan akımını canlandırır.Kan fazlalığından kurtarır.

  3-Dokuların beslenmesini,kan üretiminin artmasını,sertliklerin ve ödemlerin kaybolmasını sağlar.

  4-Kan üretimiyle görevli organları (kemik iliği,karaciğer,dalak) uyarır.Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir,vücuda direnç kazandırır.

  5-Hastalıkları önler,ağrıları giderir.Kansızlık,bel tutulması,boyun tutulması,eklem ağrıları,baş ağrıları,kireçlenme,dalak,karaciğer hastalıkları,enfeksiyonlar,sinirsel,psikolojik olan hastalıkların tedavisinde,iç kanamayı durdurmada büyük yarar sağlar.

  6-İdrarı söktürür,kabızlığı giderir,hayız kanının normal gelmesini sağlar,cild hastalıklarına şifa olur.

  7-Baş ağrısı,baş dönmesi,yüksek tansiyona iyi gelir.

  8-Varis,basur,idrar yolları ve böbrek hastalıklarına,hormon bozukluğuna iyi gelir.

  9-Karın ağrısına,adet düzensizliğine,prostata,akciğer,kalp,pankreas ve safra kesesi hastalıklarına şifadır.

  10-Çocuklarda sinir,huysuzluk,uyku düzensizliği,asabiyete iyi gelir.

  11-Saça,göze ve göz kapağı rahatsızlıklarına,diş,dişeti ve burun rahatsızlıklarına faydalıdır.

  12-Vücudun çeşitli bölgelerine uygulanan hacamatın,türlü türlü şifası vardır.

  13-Hasta olanlara şifa bulmak için,sağlıklı olanlara sıhhatlerinin devamı için hacamat gereklidir.

  HACAMAT NASIL YAPILIR?

  Hacamat ehil kişiler tarafından,ayın belirli günlerine göre uygulanır.Yapacak kişi bu işin eğitimini almış,sağlıklı,ehil ve temiz çalışan biri olmalıdır.Hastalıklar hakkında bilgisi olmalı, hastalara uygulanacak yöntemi iyi bilmelidir.

  Deri hafifçe bir neşter ile çizilir ve üzerine ağzı geniş bir cam kupa (eskiden bu işlem için boynuz kullanılırmış) kapatılarak emici gücün etkisi oluşturulur ve kirli kan vücuttan çıkarılır. Bu yöntem vücudun değişik yerlerine uygulanılmakta ve hasta organa yakın yerler özellikle tercih edilmektedir. Örneğin peygamberimiz baş ağrısından dolayı alnının her iki yanından zehirlenmeden dolayı her iki omuz başı arasından topuğundaki bir incinmeden dolayı da ayağının üzerinden kan aldırmıştır.

  HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR?

  Hicri ayın 17,19,21. günlerinde özellikle pazartesi,salı,perşembe günleri yaplır.Çünkü bu dönem,vücuttaki tüm hayati kuvvetlerin harekete geçtiği,tüm zararlı maddelere baş kaldırdığı zamandır.Acil durumlarda pazar günü de uygulanabilir.Çarşamba,cuma ve cumartesi günlerinde asla hacamat yapılmaz.Hastanın durumuna göre ayın diğer tek sayılı gecelerinde de yapılabilir.Saat olarak en iyi zaman ise,güneşin doğuşundan sonraki 2. ve 3. saatlerdir.

  HACAMAT OLACAK KİŞİNİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

  1- Kan aldıracak zamanı iyi kollamalıdır.Özellikle ilkbahar ve sonbaharda hacamat büyük yarar sağlar.

  2-Kan aldıracak kişi yasak günlerde kan aldırmamalıdır.

  3-Kanın sulanmasını sağlayacak ilaç,limon,kiraz vs…kullanmadan kan aldırılmalıdır.

  4-Abdestsiz olarak ve adetli iken hacamat yaptırılmamalıdır.

  5-Kan aldıracağı gün aç olmalıdır,oruç tutulması daha evladır.

  6-Hacamat esnasında Ayetel Kürsi’yi okumak,bol bol salavat getirmek faydalıdır.

  7-Hacamat esnasında boş konuşulmamalıdır.

  8-Hacamattan sonra 2 saat yemek yenmemeli ve uyunmamalıdır.

  9-Hacamat olduğu gün hayvansal gıda tüketilmemelidir.

  10-Hacamat olduğu gün banyo yapılmamalıdır.

  11-Hacamat olduktan sonra kesiklere dokunmadan kesiklerin kuruması beklenmelidir.

  12-Kanı silmeye, antiseptik ilaç kullanmaya, merhem sürmeye ve bantlamaya gerek yoktur.

  13-Kesikler üzerinde oluşan kabuklar kaldırılmamalı, yarayla oynanmamalıdır.

 7. kürşad said

  iyiymiş

 8. ayse said

  ankarada hacamat yapan kişilere ulaşabilmem için yardımcı olurmusunuz..

 9. Ayse kardesim, Ankarada hacamat icin bir yere sordum ordan yanit bekliyorum, olumlu cevap gelirse burda size cevap yazarim insaallah, buraya ankaradan giren ziyaretcilerimizde Ankarada hacamat ile ilgilenen yerlerden bilgi verirlerse menmun oluruz.

 10. nermin said

  Hacamatı araştırırken karşıma bu site çıktı.İstanbul’da olanlara faydası olur belki.
  http://hacamat.org

 11. muhittin said

  selamnu aleyküm benim de dizlerimde çıtırtı var ve ben bundan oturup kalkarken çok rahatsız oluyorum istanbul da oturuyorum bende hacemat olmak istiyorum lütfen yardımcı olun.

 12. meryem hatice said

  gercektip@gmail.com adresinden size yakın semtte hacamat yapan kişilerin bilgisini alabilirsiniz.

 13. fatih said

  bel ağrım var.L5 de 2mm kayma var. L5-S1 arası fıtığım var.kanlı hacamat olsam sonuç alabilirmiyim.yaptıracak olsam nerede yaptırabilirim. kocaeli’de yaşıyorum.

 14. seyhan said

  s.aleyküm, Ben rahatsızlığımın tedavisi için haftada bir hacamat uyguluyorum.
  Fakat; 2 veya 3 ay gibi zaman aralığı olması lazım diyenler de var. Hacamat’ın hangi aralıklarla yapılması daha uygundur ? Cevaplarınızı bekliyorum. ALLAH’A c.c. EMANET OLUN …

 15. aysel said

  S.a başında sedef olan birisi başına hacamat yaptırabilir mi?hacamat yaptırmadan kaç gün önce kanı sulandırıcı gıdalar alınmayacak?öğrenebilir miyim? Teşekkürler şimdiden…

 16. levent said

  selamlar mehmet kocabas hocamı dinledim cok bilgilendim Allah kendilerinden razı olsun kendisine ulasabılırsem sevınırım telefonu varmı acaba ….saygılar. levent

 17. mirza said

  s.a ş.urfada yaşıyorum bu bölgede güvenerek hacamat yaptırabileceğimiz birileri varmı kolay gelsin

 18. Elif said

  Hacamat yaparken saçı kesiyorlar mı videodaki gibi?

 19. Elif hanım. Hacamat yaparken saç kesilir ki kupa tam deriye (vakum gibi) yapışşın.

 20. murat said

  gece körlüğüne de iyi gelirmi geliyorsa hangi noktalara yapılması gerekir size nasıl ulaşabiliriz yardımcı olursanız memnun olurum

 21. meryem hatice said

  Yapılacak noktaları yapan ehil kişi biliyor zaten,biz burada bölgeyi tam olarak tarif edemiyoruz.site yöneticisi arkadaş size yardımcı olacaktır.

 22. Soner said

  S.a Ben Kayseri’de yaşıyorum, Hacamat olmayı çok istiyorum. Kayseri veya yakın illerde Hacamat yaptırabileceğimiz güvenilir yerler varmı? yardımcı olurmusunuz?

 23. bülent ersoy said

  selamun aleykum ;

  hacamatı yeni duydum benim merak ettiğim yaramaz çocuklara yapılan bir hacamat varmış.bu nasıl yapılır kaç yaşındaki çocuklara yapılması tavsiye edilir.nasıl yapılır ve nereye uygulanır.çok merak ediyorum lütfen

 24. meryem hatice said

  Yaramaz çocuk hacamatı diye birşey yoktur.Hacamat zaten bütün insanlar için şifa kaynağıdır,insanı rahatlatır,vücut direncini arttırır,savunma mekanizmasını güçlendirir,hastalıklara şifa olur,zararlı toksin maddeleri pis kan yoluyla vücuttan atar,uyku problemi çekenleri rahatlatır,asabi gergin sinirli olan kişileri sakinleştirir.Hacamat bölgesi yapan kişi tarafından yaşına ve vücut gelişimine göre değişik bölgelere,belirlenen sayılarda yapılır.

 25. songül said

  ankarada hacamat yapılan yerlerin adresini bildirirseniz sevinirim

 26. mustafa uğurdoğan said

  biz bakırköyde oturuyoruz istanbulda hacamat yapılan yerinizin veya tavsiye edeceğiniz yerin adres ve telefonunu alabilir miyiz

 27. meryem hatice said

  site yöneticisi arkadaş size yardımcı olacaktır..

 28. Gülsüm Esen said

  S.a, Ben avusturyada tip okuyorum, hacamat la gecen yaz tanistim ve yaptirdim cok faydasini gördüm, Hacamat yapmayi bende ögrenmek istiyorum avrupadada insanlara faydali olmak istiyorum… LÜTFEN YARDIMCI OLUN… Her nerede ögretiliyorsa ögrenmeye ve gitmeye hazirim… tskler…

 29. meryem hatice said

  Türkiyede hocamızın yetiştirdiği ehil kişiler bulunmakta,yurtdışındaki bağlantılarını hocamıza ve yardımcılarına sormamız lazım.Site yöneticisi arkadaş sizi yönlendirecektir.

 30. Murat hoca said

  zevkle izledim vidoyu.saygılar sunarım.şahsen çok istifade ettim.

 31. sami yılmaz said

  karaciger yetmezligine faydası varmı

 32. meryem hatice said

  Sami bey hacamatın bilinen ve daha bilinemeyen birçok hastalığa şifa olduğu bir gerçektir.Kanser hastalarında bile olumlu gidişat sağlanmakta.Rahatsızlığınızada inş.olumlu katkısı olur.Hacamatın yanısıra karaciğer temizliği,mekanizmanızı güçlendirici açlık ve beslenme şeklinide beraberinde uygularsanız sağlığınıza kavuşursunuz.

 33. hacamat için http://www.haccam.com danda geniş bilgi alabilirsiniz ben oradan faydalanıyorum

 34. esat aydemir said

  selamun aleyküm kolay gelsin arkadaşlar epilepsi hastalığına faydası olurmu nasıl nerde yaptırmak gerekir şimdiden allah razı olsun

 35. meryem hatice said

  Nerde ikamet ettiğinizi bilmiyorum ama İstanbulda yapan kişiler var,oturduğunuz il veya ilçede yapan kişiler varmı diye araştırın,site yöneticisi arkadaşta size yardımcı olacaktır.

 36. SystemTrojan said

  bel fıtığına hacamatın her hangibir faydası olurmu.nasıl ulaşa biliriz hacamat yapanlara ben antalyadayım saygılar

 37. deniz said

  ALLAHIM SİZDEN RAZI OLSUN BENDE ÖGRENMEK VE YAPMAK İSTİYORUM NASİBSE YARDIMCI OLURSANIZ

 38. Deniz, mailinize mesaj attim bakiniz lutfen.
  Acil sifalar dileriz.
  Hz.Allah cumlemizden razi olsun.

 39. meryem hatice said

  SystemTrojan Bey..
  Bel fıtığı için sülüğü öneririm,sizi rahatlatacaktır,ağrılarınız hafifler ama kesin sonuç almak için temizlenme kürlerini,açlıkları ve kireç temizleme kürünü yapmalısınız.Fıtık oluşumu kireçlenme ilede alakalıdır.

 40. süleyman said

  Trabzon da hacamat yapan var mı acaba?Teşekkürler

 41. melek c said

  Yaptırdım we birçok faydasını gördüm…Cildim için hem hacamatı hemde sülüğü kullandım we su an hafif lekeler hariç cildim çok düzeldi..:) Tawsiye ederimmm.

 42. meryem hatice said

  Melek hanım yorumunuz için teşekkür ederiz.

 43. yavuz said

  hocam bende azospermi var yani vücudum çok az sayıda sperm üretiyor.yumurtalarım pek gelişmediği için üretemiyormuş. ürettiği sayılı spermde ancak microtese denilen cerrahi yöntemle bulunabiliyor vücud dışına çıkmıyor. ameliyatla bulunan spermlerle tüp bebek yaptık hücre oluşumu sağlandı ama eşimin rahim bölgesine yerleştirildikten sonra tutmadı başarısız olduk. hacaat olsma bi faydası olurmu acaba.

 44. meryem hatice said

  Yavuz bey..
  Eğer tedavi olursanız,doğal yoldan çok daha sağlıklı çocuk sahibi olabilirsiniz.Hekim kontrolünde açlık kürlerini hacamat, sülük tedavisini ve dr.hanımın tavsiyelerini uygulamalısınız.Gerçek tıp kitabını temin ederek ‘tüp bebek’ bölümünü okumanızı tavsiye ederim.

 45. sezai said

  selamun aleykum videonuzu izledim ve insanlığın başlangıçından itibaren kullanılan ya da peygamberimizden itibaren kullanılagelen bu tedavi şekli nasıl hayatımızdan çıkmış ve modern tıp tarafından unutturulmuş anlayamıyorum benim babaannemde eskiden çok kuru hacamad yapardı ve yaptırırdı bu işi klinik düzeyde istanbulda yapan tıp doktoru var mı ? varsa nasıl ulaşabilirim?
  islam dünyasında hacamad ya da alternatif eski tıp tedavi yöntemleri halen hangi ülkelerde ve nasıl uygulanıyor islam ülkelerinde tıp fakültelerinde bu tedavi yöntemleri okutuluyormu ? ayrıca DR. Mehmet KOCABAŞ bu tedaviyi nasıl ve nerde öğrenmiştir vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım. allaha emanet olunuz.

 46. ahmet said

  selamunaleyküm benim adım ahmet benim çift taraflı bel fıtığım var.doktor ameliyat dedi ama ben amaliyat olmak istemiyorum lütfen bana yardım edin.

 47. ahmet said

  lütfen sizle görümek istiyorum lütfen bizeadresinizi verin

 48. mustafa said

  kardeşim güzel ama nerede yaptıracağız ankarada nerede var

 49. yusufg said

  İyi akşamlar.Yarın (27/12/2009 Pazar günü)Hacemat yaptırmak uygunmudur.Bilgi verirmisiniz.Teşekkürler.

 50. Yusufg bey efendi, Hacamati hicri aylarin 15 inden sonraki tek gunlerde yaptirmak cok iyi olur, tavsiye bu yøndedir, øzellikle hicri aylarin 17 veya 21 i cok uygundur ama o gunlerin pazartesi veya persembe gunlerine denk gelmesi cok daha iyi olur,sizin sordugunuz gun yarin yani pazar gunu de yaptirabilirsiniz ama biraz erkendir.hicri ayin 15 inden sonra bekleme sansiniz yoksa yarin yaptirabilirsiniz, Acil sifalar dileriz.
  Selam ve dua ile.

 51. betül said

  beyin ameliyatı sonrası hastamızda komplikasyonlar gelişti ameliyat sonrası iyi iken 1 ay sonra işitme kaybı görme alanında daralma ve yüz felci oldu ameliyat bölgesinde kan birikintisi kaldığını ve zamanla baskı yaptığını öğrendik ameliyat bölgesine hacamat yapılırmı şimdiden teşekkür ederim

 52. betül hanim, konu ile ilgili mailinize bilgi gønderdim lutfen bakiniz.
  Acil sifalar dileriz.

 53. mehmet emin said

  selamün aleyküm konya da hacamat yaptırabilecegimiz güvenli bir yer varmı

 54. ahmet said

  selamun aleyküm ben ahmet bende belfıtığı başlangıcı var hacamatın benim bu hastalağıma faydası var mı?bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.ben konyada yaşıyorum konyada bu işle ilgilen önerebileceğiniz birisi varmı.şimdiden teşekkür ederim.kolay gelsin.

 55. sinan said

  Mersinde hacamat uyguluyorum faydalanmak isteyenler bana ulaşabilirler.Tel:0 543 7953926 Mail:haccam-hijam@hotmail.com

 56. musenna ipek said

  kardşler bize de söyleyin ankara konya iç anadoluda varsa bu hacamat yapan adres veya telefon varsa gönderseniz hayrınıza hastamız var..

 57. NİHAL said

  hacamat yaptırmak istiyoruz açık adresi alabilirmiyiz ve ücretide belirtirmisiniz

 58. NİHAL hanim, Biz hacamat yapan yerleri ve ucretlerini de bilmiyoruz,Burasi bir paylasim sitesidir, Nasreddin Hoca Merhumun dedigi gibi,”Bilenler’ bilmeyenlere øgretsin” Hacamat yapilan yerleri bilen ziyaretciler varsa buraya yazar ve sizlerde øgrenirsiniz,yukarda 55 numarali yorumda Mersinde hacamat yapan arkadas telefonunu ve mailini birakmis eger siz mersine yakin iseniz o numaraya bir sorun lutfen.

 59. ABDULLAH SUSAM said

  S.A. hacamat kanser hastası hem kolon hemde kara ciğer hastasına hacamat uygulanırmı cevabınızı bekliyorum 11 aydır kemotorafi alıyor ve cevep vermiyor 😦 bilgilendirirseniz ii olur telefon numaranızıda verebilirsiniz foruma msn adresim ceza_rap_010@hotmail.com

 60. Hatice said

  S.A. Kalbime stent takıldı, bu durumda hacamat yaptırabilir miyim? Teşekkürler…

 61. Fatih said

  Selam arkadaşlar bende kan fazlalığı var hocamı dinledim Adanada güvenilir hacamat yapacak yer varmı bilen varsa yardımcı olsun Allaha emanet olun

 62. Fatih bey, 55 numarali yorumda Mersin`de sinan isimli bir ziyaretcimiz telefon ve mail adresini birakmis,Bir bakiniz.

 63. Fikret said

  Sa Çocuklarda hiperaktivite ve dikkat eksikliği için hacamat işe yarar mı? Ankarada güvenilir olarak bu işi yapan varsa adres telefon için şimdiden teşekkürler.

 64. murat akbay said

  Ben Murat Akbay.Sakaryada yaşıyorum.Uzman bir hacamatçıyım.Usulüne ve hijyene uygun olarak hacamat yapıyorum.Başka illerede talep edildiğinde gidiyorum.Hacamat hakkında risalemizde vardır.irtibat tel.0536 601 62 90

 65. zeynep said

  fikret bey
  hiperaktivite hazır gıdalardan doğumda alından suni sancı yada sezeryanda alınan ilaçlardanda kaynaklanmaktadır kafadan hacamat yapılınca gaz şşkelice atılmaktadırlar hazır gıdalarda televizyon seyretmekte vücudun aldığı bir enerji miktarı avrdır ve bu çocuklarıda büyükleride hiper yapmaktadır.hacamat hazır gıda almamakla desteklenirse emin olun çocuğunuzda rahatlama göreceksiniz.

 66. hüseyin said

  selamun aleykum arkadslar yalovada 9 senedır hacamat yapiyorum. kullanılan şise vb malzemelere dikkat edin. hacamat hakkında bilgi için 05353008965 hacamatin yan tesırı yok.özellikle tavsıyem kafan aldırmanızdır. cunku asıl nokta beyın peygamberımızınde tavsıyelrındde vardır. hasta olmadan yaptırın.hacamat yaptırmadan önce ac olmanız yemek yesenız bıle 2 saat gecmesı lazım.sonrası aci tuzlu tursu yaglı ve hayvansal gıda tavsıye olunmuyor. gunlerede dıkkat edılmesı gerekır. peygamberımızın topugundan ıncılmesınde bıle hacamat yaptırdıgı rıvayetı vardır.hacamat vucudun kullanamayıp deri arasına gonderdıgı kan bu alımadıgı zaman agrılar barslıyo.bazı hastalarda aynı yerdden 5 ddefea yaptıgımız oluyo kan akıcılık kazanana kadar. tansıyon hastaların cook faydali. doktorun duseremedıgı tonsıyon hacamatla 2 defa dustu . amerıkda unıversılerde okutuluyor tum dunya yapiyor basıt bır ıslemle agrıla bıtıyor. rabbımızın ıznıyle .hacamat olan kardeslerım ılk nıyetımız sunnet nıyetı olsun tabıkı sıfasında nıyet. hatta 7 ayetel kursı sıfa ıçıçn 3 ıhlas 1 fatıha da efendımıze. hacamat olan hacamat yapılırken istıgfarla mesgul olması.saygılarımla .

 67. merhaba bu siteyi kuran ve emeği geçen herkezden RABBİM RAZI OLSUN ÖNCELİKLE …
  benim eşimde bel fıtığı var ve o kadar şiddetli ağrı çekiyor ki,bazen ağrı sol kalçasından sol bacağına vuruyor kitleniyor yürümekte bile zorluk çekiyor ..

  ben çok sevdiğim zeynep yıldızhan arkadaşım sayesinde böyle şeyler ögrendim ALLAH razı olsun ondan bu sitede editör olmuş ayrıca…(hayırlı olsunn..)inş.

  bana lütfen acil cvp verebilirseniz sevinirim eşim bel fıtığı ve hamacat ile bel fıtığı geçermi ?

  eşime ameliyat diyorlar ama ben güvenemiyorum defalarca doktora gitmesine rağmen ağrılarında bi azalma olmadı zaten doktorun verdiği kas gevşetici jel veya ağrı kesiciden başka bişey değil eşim bunları okadar çok kullandıki bi faydası olmadı en son fizik tedavi dediler onunda bi faydası olmadı malesef ki …

  şimdide ameliyat diyorlar ben eşime önce hamacat yaptırmasını söyledim inş.geçiyordur hamacat ile …

  birde takip ediyorum sadehayat derneğinin organik gıda pazarı ve çarşamba gunleri seminerleri var fatihte geçen haftakine yetişemediğim için katılamadım …

  ümitlendim belkide hamacat yapan birileride vardır diye fatihte varsa lütfen bana adres ve telefon gönderirmisiniz lüften çok acil çünkü eşim dayanamıyor artık ağrılarına çalışamıyor bu ağrılarla….

  eğer fatihte hamacat yapan biri varsa lütfen bana adres ve telefon gönderirmisiniz…???
  şimdiden teşekkürler…

 68. zeynep yıldızhan said

  ilknur hanım,
  evet cnım hacamat bel fıtığını yokediyor aldırırsa tekrar fıtık çıkar aynı yerden onun için aldırmak değil sebebi yok etmek gerekir..ağrıyan bölgeye bal sürersen 0onunda ağrıyı alma özelliği var masaj yaparak 20 dk kadar yedirmelisin balı o bölgeye,ayrıca söğüt yaprağının ağrı eksici özelliği var ek olarak kullanabilirsin ama hacamatla baya bi fayda görecek emin ol

 69. filiz said

  ankarada güvenilir haccam adres ya da telefonu verebilir misiniz

 70. Konya’da usulüne uygun HACAMAT için 0505 431 64 32

 71. medebal said

  istanbuldayım nerde hacamat yaptırabilirim yer ve adres tel istiyorum yardımcı olursanız memnun olurum

 72. Berati said

  Miladi 1 Nisan 2010 Perşembe
  Hicri 17 Rebiyülevvel 1431

  -Miladi-Hicri tarih dönüşümü doğru mu ?
  -Diyanetin takviminde Hicri 16’ya denk geliyor. Kafam karıştı.
  -Hicri ayın 17’si Perşembe’ye veya Cuma’ya denk gelse hacamat olabilir miyiz ?
  -Aynı günde birden fazla bölgeden hacamat olabilir miyiz ?

  Selam ve Dua ile.

 73. Berati kardesim, Miladi 1 Nisan 2010 Perşembe Hicri 16 Rebiyülevvel 1431 persembe gunu oluyor ama hicri aylarin 15 inden sonraki tek gunlerde hacamat olun, mesela 17-19-21 hacamat icin en guzel gunler pazartesi ve persembe gunleridir.

  Medabal kardesim,Hacamat olmaniz icin istanbula yakin Sakaryada da bir hacamatci varmis bu telefon numarasini da sitemize vermis arkadas siz bu numaraya bir telefon edip bilgi alabilirsiniz. tel.0536 601 62 90

 74. Berati said

  Diğer Hadis-i Şerif’te de
  “Kim Çarşamba veya Cumartesi günü hacamat olurda bedeninde alaca hastalığı görürse,
  sadece kendini kınasın.”,
  “Cuma günü bir saat vardır, kim o saatte hacamat olursa mutlaka ölür.”,
  “Cuma, Cumartesi, Pazar günleri hacamat olmaktan kaçının.”

  Şimdi hicri ayın 17si cuma gününe denk geliyor.
  Yukarıdaki hadisi okuduktan sonra kafam karıştı kusuruma bakmayın.

  Bir hastalığım yok saünnet için yaptırmak istiyorum.

 75. Berati kardesim, evet dogrudur, ama her hicri ayin 17 si cumaya denk gelmez herhalde, baska bir ayda yaptirabilirsiniz, ismi gecen gunler gercek tip kitabinda yazar,biz ordan alinti yaptik.

 76. sena said

  merhaba
  7 aylık hamileyim magnezyum sülfatı kullanmamda bir sakınca var mı?
  Eğer hamilelikte kullanılıyorsa en sık ne kadar aralıkla kullanabilirim?

 77. birde bu lavman mı kozmik benden temizliği diye birşey var. Bunun hakkında bilgisi olan varmı

 78. MEHMET said

  Arkadaşlar videoyu izledim çokta hoşuma gitti emeği geçenlerin ellerine sağlık.

  Benim ellerinizden öper 5 yaşında bi kızım var sesli harfleri çıkartamıyor bunun yanında Sürekli endişeli,çekingen ve utangaç
  Bir yakınım hacemat önerdi yaşı ve diğer problemleri buna manimidir ve dil sorunumuzu çözermi.

  Birde çocuğuna hacemat haptıran birisi söylemiş; çocuk hacemattan sonra çok korktu neden korktuğunu sorduğumuzda siz şu kara kanı görmüyormusunuz o bana geri girecek diye korkuyorum diye olmayan bişeyden bahsetmiş.
  Eğer böyle oluyorsa bunun sebebini açıklarmısınız.
  SAYGILARIMLA.

 79. MEHMET said

  Sormayı unuttum AFYONKARAHİSAR’da bildiğiniz işi doğru yapan
  birisi varsa bizede yardımcı olun.

 80. derya said

  meraba ankarada hacamat yapılan yerleri öğrenebilirmiyim

 81. Derya hanim, Ankaraya en yakin Konya’da HACAMAT için telefon 0505 431 64 32 bu numarayi bir arayin.

 82. md said

  Selamun Aleyküm
  Trabzon’da yapan var
  doğal inkişaf baharatçılıktan bilgi alabilirsiniz
  Kemerkaya Mah. Kunduracılar Cad. Dedeoğlu Sk. Puştular İşhanı No:27

 83. zeynep yıldızhan said

  ,sena hanım kan grubuna göre magnezyum sülfat kullanılır ama 0 kan grubu çok hassasmış 2 haftada bir yapması iyi deniyor hamileliğe bir zararı yok ben kullanmıştım

 84. sahibinden said

  gerçekten sağlık için çok faydalı herhalde. Bu video için çok teşekkürler

 85. nurşifa said

  selamun aleyküm… türkiyenin herhangi bir yerinde sülük ve hacamat eğitimi veriliyor mu? bu konuda yardımcı olursanız çok makbule geçer.(bulunduğumuz bölge’de doğal tedavi üzerine hizmet veriyoruz.daha önce de yazdığımız gibi dr.aidin salih ablamızın kitaptaki bilgilerini de rehber alarak,başta kan grubu ve beslenme olmak üzere ve 22 yıllık araştırmalarımızla da harmanlayıp kayıtlı 3000 e yakın hasta ve ailelerini takip etmekteyiz.)bu doğrultu da bize yardımcı olursanız veya yönlendirme yaparsanız çok seviniriz.şimdiden teşekkür ederiz.

 86. zeynep yıldızhan said

  nurşifa hanım
  sadepazara telefon ederk kimden kurs göreceğinizi öğrenebilirsinz ist.da 1 haftalık eğitimm veriliyor

 87. HACER said

  ben sakaryada ikamet ediyorum 38 yaşındayım çocuğum olmuyor yumurtalığımda kist var miyomumda var onlar için hacamat yaptırmak istiyorum faydası olur inşaallah kime yaptıracağımı bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 88. zeynep y said

  hacer hanım
  hacamattan çok sizin temizliklere ihtiyacınız var hanfendi hacamat alır kiri tozu ama asıl sebeb yediğiniz içtiğinizi doğal olması deterjandan ialçtan uzak durmanız açlıkların 8.gününde zammanı olsada olmasada ayhali yaşarsınız.

 89. ALİ said

  Selamun aleykum
  Allah razı olsun güzel bilgileriniz için,Acaba kan aldırmak hacamatın yerine geçermi?Örneğin kızılaya kan bağışlıyoruz bunun faydası olurmu?

 90. zeynep y said

  hayır olmaz hacamat ve sulukle bedendeki kirlik kan atılmaktadır. fakat kan aldırırken damardaki temiz kan alınmaktadır.

 91. ALİ said

  Zeynep hanım peki ankarada hacamat yaptırabileceğimiz bir yer varmı?

 92. HACER said

  zeynep hanım sizi anlayamadım nedemek istediniz benim kadar kimse bu konulara dikkat etmesin kozmik beden temizliğide yaptım hacamat sünnet olduğu için şifa arıyorun biraz daha açarmısınız konuyu

 93. mustafa güney said

  cok faydalı oluyo tavsiye ederim

 94. zeynep y said

  bakın marankininki değil kastettiği bunlar karaciğer akciğer böbrek için ayrı ayrı yapılan kürlerdir aydın hanımda.maranki ise kendisine yüksek ücret ödeyemeyenler için küçük çaplı bir kür sundu sitede soldan okursanız daha iyi anlarsınız temizlikten kastımı aslında kitap elinizde olsa daha makbule gecer ama olduğu kadar yardımcı olacağım size hacer hanım

 95. dılek said

  s.a arkadaslar aranızda bu hacamatı yaptıran varmı bende ıstıyorum ama acıkcası korkuyoum can acıtan bıseymı lutfen yardımcı olun

 96. Hüdaverdi said

  Selamünaleyküm ALLAH (CC) hepinizden razı olsun.Böyle önemli bir konuyu benim gibi bilmeyenlere bildirdiğiniz için, konuya açıklık getiren arkadaşlara teşekkür ederim.Ben Karabükte oturuyorum.Acaba buraya en yakın hacemet nerede yapılıyor.Cevabınızı bekliyorum.ALLAH (cc) yar ve yardımcınız olsun.Sağlıcakla kalın.

 97. zeynep y said

  dilek hanım
  ben şahsen yaptırdım kafa sırt bölgelerinden herkese tavsiye ederim sırtımdaki kjeskin ağrıdan ve kafamdaki ağır çivi gibi batmalardan hamd olsun kurtuldum

  hüdaverdi bey
  bende zonguldak tayım ama ist a gittim gebzedede yaptıranlar var.buralarda olursa yapan haber bıralırım mutlaka inş.

 98. Mevlüt GÜMÜŞ said

  Selamünaleyküm.Mehmet KOCABAŞ beyle iletişim kurabilirmiyiz.Hacamatı bizzat kendisine yaptırmak istiyorum.Şimdiden teşekkürler…

 99. abdullah said

  istanbulda trakyaya yakın bir yerindeyim bende allah rızası için hacamat yapıyorum a.demirtola@hotmail.com dan ulaşabilirsiniz

 100. zeynep y said

  abdullah bey fiyatlarınızı bildirirmisiniz acaba

 101. abdullah said

  para ile yapmıyorum allah rızası için ve bu sünnetin yaşatılması için

 102. leyla said

  s.a ben bugün 2 yasındakı oğluma ve kendime yaptırdım.çok faydalı olduğundan hiç şüphem yok.

 103. betül said

  slm hacamatı bır defa yapmak yeterlimidir

 104. zeynep y said

  betül hanım
  hayır nasıl sürekli yiyorsak bahar aylarındada hacamat olmak o kadar iyidir.

 105. bahar said

  fızyoterpıstım usulune uygun hacamat yapılır
  bılgı ıcın ekin_harman@yahoo.com ıstanbulda oturuyorum

 106. HÜSEYİN ÇAKMAK said

  BEL FITIGINDAN 15 YIL ÖNCE AMALİYET EŞİME KONYADA HACAMAT YAPTIRABİLİRMİZ. BAYANLARA HACAMAT YAPAN YER VAR MIDIR.ÇOK TEŞEKÜRLER.SELAMLAR

 107. zeynep y said

  hüseyin bey
  konyadan Mehmet Çetinkaya (sağlık memuru) numarası, 0 505 431 64 32. Bayanlara da Feride Hanım (hemşire), 0 555 616 7407.

  fiyatlar konusunda aydın hanım yüksek fiyat almak haramdır demiştir en güzeli kupa başı 5 tl dir anlaşmadan hacamat olmayın sonuçta faturasız bir iş bu.

 108. bahar said

  bayanlara fızyoterapıst tarafından hacamat ve sülük tedavısı uygulanır 05312813462

 109. selamün aleyküm hacemet yapdırmak için töğbe almak gerekiyormu yoksa herkes yapdıra bilirmi ve herkes yapa bilirmi kimlere yapdırmalıyız bir imam yapa bilirmi bilgilendirirseniz sevinirim çünkü kimseye güvenemiyoruz bu yüzden size sorma ihdiyacı duydum essalamün alleyküm

 110. zeynep y said

  ferudun bey
  ateşli kupa kapatmak şartıyla bu işi bilen herkese yaptırabilrsiniz.yapılamayacak bölgeler ense çukuru ve bıngıldaktır.bolca besmele okumak tabiki sabrı arttırır.

 111. mevlüt said

  selam aleyküm, zeynep hanım denizli veya yakınlarından bi adres verebilir misiniz, iii günler…

 112. zeynep y said

  mevlüt bey
  manisa veya mersinde sülükle ilgili bir merkez varmış belki orada hacamatta yapılıyoırdur bir araştırın.

 113. eren ertürk said

  ben kütahyada yaşıyorum hacamatın da sevap vede sağlıklı olduğunu bılıyorum olmak istiyorum ulaşıcam telefon numarası varsa verırsenız sevınırım arkadaşlar sevgılerımle

 114. zeynep y said

  konyada var isterseniz konyadan Mehmet Çetinkaya (sağlık memuru) numarası, 0 505 431 64 32. Bayanlara da Feride Hanım (hemşire), 0 555 616 7407.

 115. cevat said

  s.a abdullah bey ben edirneden hacamat yaptırmak istiyorum size nasıl ulaşa bilirim

 116. zeynep y said

  a.demirtola@hotmail.com abdullah beyin adresi..

 117. tayyarkuzu said

  selamunaleyküm samsunda acaba hacamat yapan varmı lütfen en kısa zamanda cevap yazarmısınız allaha emanet olun.

 118. hasan hüseyin said

  ankarada güvenilir temiz hacamat yapıyorum tel:538 606 63 69

 119. sevgili kardeşlerim hacamat yaptirmak büyük şifadir ve ayni zamanda büyük sünneti seniyedir malesef ülkemizde unutulmuş bir şifa kaynaği ve sünnet ben 4. seneden beri hacamat yapiyorum istanbul pendikteyim allah razi olsun beni emekli bir topçu assubay yetiştirdi bize el verdi manevi olarak ben şunu söylemek istiyorum hacamat yaptirmak istiyen kardeşlerime hacamat yaptiracaklari kişi yani hacamatçi manevi yetkili olsun manevi yetkisi yoksa yani bir tercübeli hacamatçidan el almamişsa bu kişilere hacamat olmayin faydasini göremezsiniz şifasida olmaz ha nasil anlayacağiz diye bana sorarsaniz hacamat yapan kişiye sorun manevi yetkilimisiniz el almişmisiniz kimden el aldiniz diye sorun evet aldim derse sizde günahi nebali sizin boynunuza deyin allaha emanet olun hacamatla ilgili sorulariniz için http://www.hacanat.org izleyebilr veya 0532.3134595 telefondan bilgi alabilirsiniz

 120. erman said

  Sn:ve sevgili fazli tarlacı hacamat olmak istiyor el almış birini istanbulda bulamamıştım
  yeriniz nerede ve fiyatlarınız nedir acaba bilgi verirmisiniz acaba.

 121. erman said

  ARKADAŞLAR SELAM ALEYKUM..
  BU YAZILARINIZI OKUDUKTAN SONRA İSTANBULDA İYİ BİR HACAMATCI BULDUM ADAM ÇOK KİBAR GÜLER YÜZLÜ VE ELİ DE PEK HAFİF AYRICA ÇOK STERİL ŞARTLARDA ÇALIŞIYOR ALETLERİ TEK KULLANIMLIK BARDAK VE KESİCİ ALETLERİ SONRA ATIYOR,SEANSI 30 TL. ÜÇ BARDAK BİR SEANS BEN İKİ SEANS OLDUM 50 TL ALDI,PARASI OLMAYANLARADA SEVABINA YAPIYORMUŞ,TAVSİYE EDERİM İSTERSENİZ ONDAN MUSADE ALIP CEP TELİNİ YAZABİLİRİM..

 122. SELAMÜNALEYKÜM eşim 39 yaşında allerjik astımı var ilaç kullanıyor daha öncesinden yanlış ilaç kullanımından dolayı kemik erimesi var hacamat yaptırırsa fayda görürmü.

 123. sevgili kardeşlerim hacamat yaptirmak isteyenler veya hacamat yapan kardeşlerime kafasina takilan herhangi bir sorulari olursa bizi arayabilirler İSTANBUL. pendikteyiz bayan hacamat yapanda var 0532.3134595 numarali telefondan bize ulaşabilirsiniz öncelikle bu sitede bazi okuduklarima cevap vereceğim.
  Hacamat üç kişiye yapilmaz
  1.Hamile bayanlara
  2.Aşiri zayif olan kişilere
  3.Aşiri kansiz olanlara

  Bu saydiklarimin dişinda herkese hacamat yapilabilir.
  Bazi sitelerde hacamattan ücret almiyorum diye okudum hayir yanliş hacamat yaptiğin kişiye iyilik yapmiyorsun çünkü resülüllah S.V.Efendimiz ilk hacamat yaptiran kişidir ebu taybe adindaki saabiye hacamati nakletti ve ebu taybe peyganberimize hacamat yapti hacamat yapma işi bitince o zamanin parasi her ne ise kesesini çikardi hacamati yapan ebu taybeye hediye vermek istedi fakat o almak istemedi ve peyganberimiz aynen şöyle dedi LA MEYSİİR hayir olmaz hacamatçiya hacamati yaptirin hediyesini verin ve helalleşinki şifanin kat kat olmasi için, tabi günümüzde insanlari söymanin bir anlami yok günahtir ayiptir hacamat iki şey için yapilir

  1. Kuvvetli ve büyük bir sünnet olduğu için
  2.Tibben tedavisi mümküm olmayan 70. hastaliğa şifadir.

  Hacamat olun şifa bulun hacamat olun uyanik olun sevgili kardeşlerim 21.temmuz dan 06.veya belki 10. ağustosa kadar memleketime silayi rahim için gideceğim hacamat olmak isteyen kardeşlerimiz RİZE. TRABZON VE civari il ve ilçelerden hacamat olmak isteyenler bizimle irtibat kurabilir bayan hacamatçida yanimizda olacak allahim derdi ve hastasi olanlara acil şifalar versin http://www.hacamat.org. 0532.3134595

  21.temmuz da memleketim karadenize kisa bir tatil seyaat silahi rahimde denebilir 06. ağustos veya 10. ağustosa kadar kalacağim RİZE. TRABZON.civari il ve ilçelerden hacamat olmak isteyen kardeşlerimiz bizimle irtibat kurabilirler rize iyidrede olacağim

  SAYGİLARİMLA ALLAHA EMANET OLUN

 124. hacamat için ücret alınabilir bu aslında unutulmuş bir yaptırım eskiden berberler yapardı bu işi..
  fiyat konusuna gelince seansına 15 tl den fazla alınmaması,düşküne fakire muhtaca sıkıntıda olana yardım edilmesi ve ücret alınmaması en güzelidir.sonuçta bu vergisi olmayan bir ticarettir ve imanla alakası olan bir iş değildir yani paygamber gelmeden önccede yapılan bir iştir.para almayıda sünnete eklediniz ya helal olsun..
  elbette zorlukları var bu işin ama 15 dk da 25 tl parayı hangi meslekte alabilirsinizki hemde vergisi bile yokken
  o zaman şöyle diyelim hacamat yaptıran kişi gönlünden kopanı versin hem böylece hakkınıda ödemiş olur.. ama 3 -5 seansta 100 150 tl para hakkı olamaz hacamatçı kişinin.

  ayrıca allah rızası için yapan kişilerin para almamasını alkışlamak lazım gelir.alan kişilerse abartmadan ve makul fiyatlarda pazarlık yaparak hacamat ücreti almalıdır.
  hacamat dinin getirdiği bir meslek değildir ve peygamber gelmeden önceki asırlardada yapılan bir uygulamadır.peygamberde yaptırmıştır ve bu kişiye ücretinini ödemiştir çünkü bu bir meslekti ve geçim yapılıyordu…

 125. mehmet said

  çinlilerin tasarladığı bir pompa 6 kupa ve bir kullanma kılavuzundan oluşan harika bir hacamat aleti pazarlıyorum. bardağa ve ateşe gereksinim duymadan kendinize ve ailenize hacamat yaptırabilirsiniz.bu ürünü tanıtım amaçlı 20 tl dan satıyoruz.bilgi ve ilginize. mehmetturmak@hotmail.com
  tel 0544 330 15 89

  NOT : Site – Yønetici : Aidın salih hanım sadece ateşli kupa önermektedir,bilginize.

 126. abdülcelal said

  Site-yøneticisi

  Abdulcelal bey kardesim, yorumunu duzenleyip hacamat yapan yerler basiligina kaydirdim, bilginize.

 127. ayşe sevim said

  KAYSERİ DE HACAMAT YAPAN YER VARSA SÖYLEYEBİLİRMİSİNİZ?

 128. kahraman said

  s.a. almanya köln de yapan kişi varmı.

 129. samet said

  s.a. Videoyu izledim. Faydalı olduğu her halinden belli. Benim bir sorun olacak. Hacamat aleti varmı ? varsa nereden temin edebiliriz. ? Şimdiden ilgilenenlere teşekkür ederim.

 130. Adana Osmaniye hatay Mersin ve civarı illerde hacamat yaptırmak isteyenler 0534 521 77 49

 131. mustafa said

  ben izmirden yazıyorum.hacamatı vitiligo(alaca diyorlar)hastalığına iyi geldğini hadiste söyleniyor.benin yüzümde başladı böyle bir hastalık tedavisi mümkünmü dür.var ise izmir veya çevresinde kime baş vurabilirim.teşekkürler

 132. mustafa bey
  vitiligo için önce karaciğer temizliğiyle başlayın tedaviye

 133. mustafa said

  biraz daha ayrıntıya girseydiniz sevinirdim karaciğer temizliği derken bunu anlayamadım.nasıl bir tedavi uygulamam gerkiyor.teşekkür ederim

 134. ahmet AYDOĞAN said

  kahraman maraşta nerede usulune uygun hacamat yapılıyor adresini yazarsanız sevinirim

 135. Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye Hatay ve tüm Akdeniz bölgesinde hacamat tedvaisi için arayabilrsiniz. 0534 521 77 49

 136. Mehmet bey virtigilo (veya alaca hastalığı) her ne kadar drmatolji konusu olsada asıl nedeni vücudun immune (bağşıklı sisteminin zayf olamsından kaynaklanır. Bu kişilerde genelde aşırı halsizlik olur. Çok uyudukları halde dahda uyumak isterler…buda karaciğerin zayıf ve görevini yapmadığı anlamına gelir…
  Bitkisel yollardan ve zeytinyağı tüketerek karaciğerinizi güçlendirebilrsiniz.

  Ayrıca hacamat tedavisi uygulatarak KARACİĞER ve omuz başlarında bölgesinde biriken pis kanı bir ‘HACCAM’a aldırarak virtigilo tedavinize başlayabilirsiniz. Garanti yok ama çok etkili. genelde bir kaç seansta çok farkedilir iylşmeler gözlenir.

  daha detaylı bilgi için http://www.hacamat.info sitesine bakabilirsiniz… oldukça açık ve net..
  veya 0534 521 77 49 arayabilirsiniz..

 137. nuray said

  ankarada bayanlara hacamat yapılır 05554286692

 138. karahani said

  slm alk
  arkadaşlar hepinizden Allah razı olsun hadis var

  “ahir zamanda kim benim sünnetime ittiba ederse yüz şehidin ecrini kazanır ” diye resulullah bulur
  birkaç sorum vardı yardımınızı rrica ediyorum
  1. balıkesirde hacamatcı varmı
  2. dizkapağından hacamat yapılırmı
  3. varis ve ekzama için nerden yaptırmalıyım

 139. ahmet said

  s.a ben saglik memuruyum hacamat hangi hastalıkta hangi noktalara kaç gün aralıklarla yapılır hacamat kursu var mı yardımcı olursanız sevinirim

 140. dr ozkan said

  hacamat , hirudoterapi(sülük tedavisi) ,akupunktur,laser akupunktur,auriküler(kulak) akupunktur yapıyorum ,balıkesir ve türkiyeden ulaşabileceğiniz tel numaram 0 505 833 66 99

 141. hakan said

  essalamuneleyküm iyi geceler. sıkıntım karacigerimde 14mm capında tıp dilinde hemanjiom diye bilinen bi bulgu var kimi doktor bişeyin yok kimi doktor tadavisi yok kimi doktor hasta oldugumu söylüyor ve bu kan yumagı dedikleri bulgu beni olur olaz sitrese sokuyor ve ben paygamberimizin sünneti olan I yaptırmak istiyorum. mümkünse en yakın zamanda inş.masajımı e-posta adresime en kısa zamanda gönderirseniz cok mutlu olurum… ALLAHcc razı olsun

 142. yıldız said

  merhaba
  balıkesirden soran arkadaş için
  bigadiç in beğendikler köyünde mustafa amca hacamat yapıyor işinde çok iyi biz çok faydasını
  gördük
  YILDIZ

 143. baran said

  merhabalar seyrettiğim kadarıyla çok faydalı bi tedavi şekli fakat bişey sormak istiyorum benim vücudumun farklı yerlerinde yaklaşık 10-15 ayrı bölgede EGZAMAM var ve ne ilaç kullandıysam fayda göremedim hacamat benim bu derdime çare bulabilirmi acaba ve cevap evetse lütfen istanbulda nerde bulabilirim onu söleyin kurtulmak istiyorum artık şimdiden teşekkürler…

 144. dr ozkan said

  s.a. arkadaşlar hacamat çift uzuvlardan başın en tepe noktasından ayak bölgesine kadar birçok noktadan yapılabilir hastanın diabet(şeker) hastalığı varmı,tansiyonu varmı özgeçmişi ve soygeçmişi dikkatle incelenmelidir hacamat olmak isteyen arkadaşlar bana ulaşabilirler

 145. sümeyra karakoç said

  ben yaptırdım.çok faydasını gördüm, tavsiye ediyorum.özellikle sırt ve bacak ağrılarına,ödemlere iyi geliyorr.

 146. fatih said

  hacamat yaptırıcam ama bunun verdiği bi korku var. önceden yaptıranlardan genel bi bilgi alabilirmiyim? çok ağrı oluyo mu yaptırırken?

 147. yeliz said

  Esselamün Aleyküm

  Arkadaşlar dini islamın yitik şifası hacamatın internette yaygınlaşması ve az da olsa insanlara tanıtılması beni memnun etti. Ben yıllardır hacamat yaptıran ve yapan bir insanım. Hacamat sayesinde başta migren olmak üzere şifa bulduğum rahatsızlıkları sayamam bile. Ben kendim de hacamat yapıyorum.

 148. seyhan ergene said

  trabzonda hacamat yapan varmı? Ben hemşireyim hacamat yapmayı öğrensem nerden öğrenebilirim . yapmak için bir sertifika gerekiyor mu?

 149. yalçın said

  öncelikle siteyi kuranlardan ve bu hacamat’ı yapan ve bizleri bilgilendiren sağlık yetkililerine teşekkür ederim.
  ben lüleburgazda yaşıyorum kırklareli/lüleburgaz burada hacamat yapan kişiler varmıdır nasıl ulaşırım bilgilendirirseniz sevinirim zira baş ağrısı ilaçsız uyuyamamak gibi sıkıntılarım var yaptırmak istiyorum inş..
  şimdiden teşekkür ederim selamlar-saygılar

 150. Hacamat çok büyük şifadir ülkemizde unutturulmuş bir sünnet ve şifa kaynaği dünyanin her tarafinda yaygin bir şekilde yapiliyor avrupada bilhassa almanyada yaygin amerikada tip fakultelerde ders olarak okutuluyor.

 151. yağmur asya said

  s.a öncelikle hacamat yaptırmayı kendime ve eşime çok istiyorum benim boynum ağrıyor eşimin sırtı asıl önemli olan 4 yaşında bi oğlum var sırtı hırıltılı öksürüyor ciğerlerini üşütmüş 1 aydır uğraşıyorum astım var sanırım herşeyi denedm çocuğumu iyleştiremiyorum antibiyotiklerde çocuğumun biyerinden bişey çıkaracak korkuyorum acaba oğluma hacamat olur mu kocaelinde yaşıyorum nereye yaptırabiliriz istanbulda bi merkezde olabilir

 152. ünsal said

  kıymetli yeliz hanım hacamatı nerede kime yaptırdınız eskişehirde oturuyorum.buralarda bulabilirmiyim?saygılar sunuyorum.

 153. yeliz said

  Ünsal bey ben İstanbulda yaptırdım. Şu an Ankara’ da ikamet ediyorum. Biz haccam ve haccameler ancak bir kaç insan toplandığında yakın şehirlere gidebiliyoruz. Eğer siz de Eskişehir de 13-15 kişi kadar toplarsanız haccamlar ancak o şekilde gidebilirler. selamlar…

 154. ünsal said

  kıymetli yeliz hanım ankarada nerede hacamat yapıyorsunuz?belirli bir tarihi varsa eşimle beraber gelmek istiyoruz.ayrıca ücreti ne kadar?saygılar sunarım.

 155. yeliz said

  Sayın Ünsal Bey. Ankara Keçiörendeyim. Sadece çarşamba, cuma ve cumartesi günleri kesinlikle hacamat yapılmaz. Diğer günler gelebilirsiniz. Mesela bugün 25 Kasım. Zilhicce 19. Geçen salı günü hacamat için en faydalı gündü. Bugün de öyle. Zira Hicri ayların 17-19-21 ve 23. günleri hacamat için gelirseniz çok daha fazla şifa bulursunuz inşallah. Detaylı olarak görüşmek isterseniz irtibat tlf: 0 530 820 54 73 Bu arada hacamat ücreti 20 TL dir. SAYGILARIMLA…

 156. ünsal said

  kıymetli yeliz hanım verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.notumu aldım,gerektiğinde sizi rahatsız ederim.Allah’a emanet olun.

  ayrıca bu ücret kupa başı mı yoksa işlemin tamamı için mi?hürmetler.

 157. yeliz said

  Ünsal bey kupa başı diye bir şey yoktur. Bu saçmalıktır bence. Seans 20 liradır. Hastanın şikayetine göre 8 kupa da vurulsa 20 tl dir. Haccam ücretleri seansa göre değerlendirilir. Saygılarımla…

 158. ünsal said

  yeliz hanım teşekkür ederim.bu ara kayınpederimi kaybettik,şimdi mesajınızı aldım ve cevap yazıyorum.şayet dediğiniz gibi 10-15 kişi toplayabilirsem sizi rahatsız edeceğim.olmazsa eşimle beraber ankaraya gelmeyi düşünüyorum,hürmetler.

 159. yeliz said

  Başınız sağolsun Ünsal Bey. Allah başka kederler yaşatmasın. Siz nasıl uygun görürseniz. Size verdiğim numaradan bana ulaşabilirsiniz. Selamlar.

 160. muzaffer yagcı said

  selamın aleykum kocaelinde bende hacamat yapıyorum ılgılenenler beı arayabılır.yalnız baylar. 05379429108

 161. yeliz said

  Muzaffer Bey kardeşim gitmiş size hacamat için. çok memnun kalmış. Teşekkür ediyoruz. Kardeşim bayağı işinin ehli dedi sizin için. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 162. arif ak said

  izmirde bildiğiniz hacamat yapan varmı yakınıda olabilir manisa gibi… teşekkürler…

 163. sedat çaylı said

  s.a.benım sorum kardesımde morfea hastalıgı varkı vucudunun anotomık olarak komple bı yarısı normal ten yumussaklıgı yok ve sert her gun kasıntıları oluyorr ege unıversıtesıne de gıdıyor ıkı yıldır bu rahatsızlıkla mucadele edıyor ve kardesıme su an yuzde 75 ozurlu raparu vereceklerekı tedavı yolu nu tıbben bulmus degıller sıte yonetıımden bana bu konuda yardımcı olabılırmısınız kardesıme hacamat yaptırarak bu hastalıgını anlatabılırmıyız Allahın ıznı ıle tesekkurler

 164. Yeliz said

  Sayın Sedat Bey. Belirttiğiniz üzere Morfea bir cilt hastalığıdır aynı sedef gibi. Benim babam 30 yıllık sedef hastası. Tıbben çaresi yok. Hacamatla da sedefin tedavisinin olduğu kesin değil. Biz tevafuken keşfettik. En azından benim babama iyi geldi. Şu an elleri ve ayaklarındaki sedef hiç olmadığı kadar iyi. Size diyeceğim o ki; Hacamatın Morfea hastalığına etkisi hakkında bilimsel bir açıklama yok. Ama ben deneyin derim size. Zira kardeşinizin kaybedecek bir şeyi yok. Çünkü hacamatın şartlarına riayeti durumunda yan etkisi yok. Bulunduğunuz yerde iyi bir haccam bulun ve muhakkak deneyin bence. SELAMLAR…

 165. Yeliz said

  Çağlar boyunca insanlara şifa kaynağı olmuş hacamat hiç şüphesiz günümüzde de çağları açarak şifa kaynağı olmaya devam etmektedir. Zira Hz. Rasullahın sünneti çağlar üstüdür. Hacamat nedir? Nasıl yapılır? Hangi hastalıklara Allahın izniyle şifadır ve daha pek çok şey…

 166. canan kara said

  Selamün aleyküm
  ben Ankarada oturuyorum hacemat olmak istiyorum bayanlara hacemat yapan Ankarada güvenli bir yer varmı yardımcı olurmusunuz …teşekkür ederim.

 167. rabia said

  tansiyon düşük bende. Başım çok ağrıor migrenim var bi kere sırtımda yaptırdım başıma yaptırayımmı.

 168. ufuk besler said

  selam aleykum. Ben almanyada tip okumaya basladim ve Hacamat sünnetini ögrenmek ve uygulamak istiyorum insaallah. Dr. Kocabasin kitaplarindan yararlanmak istiyorum. Nasil ulasabilirim acaba? Bana yardimci olabilir misiniz?

  Simdiden cok tesekkür ederim

  Ufuk Besler

 169. ali kozan said

  arkadaşlar hacamat yöntemiyle tedaviyi bir süredir araştırıyorum fakat hiçkimse tıbbi yönden ne gibi faydaları olduğunu yazmamış.vücüttaki pis kanı alıyor yazmışlar bu ise tamamen yanlış şöyle açıklayayım; kana kırmızı rengini veren oksijenle birleşmiş hemoglobindir vakumlanan dokudaki kan akışı neredeyse duracağı için oksijende dokular tarafından kullanıldığından kesilen deriden oksijensiz siyah renkte kan akar ve normal kandan farkı yoktur. diyanet işleri başkanlığı sitesinde hacamat günümüz koşullarında tavsiye edilmiyor. lütfen medikal açıdan yararlarını açıklayabilecek biri varsa bana ulaşsın kozanal@gmail.com saygılarımla..

 170. myener said

  dıyanet ıslerı anlamadıgı seye burnunu sokmasın dcem ama hıcmı hacamatla ılgılı hadısı sreflerı okumamıslar. hacamat olan mıgrenli bi hastaya sorsunlar bıde o nedyecek.agrısı olan kuluncu olan boyun fıtıgı olupda hacamat olanlara sorsunlar bdeboyle seylere ıtıbar etmeyın.ALLAH rasulü ne dedıyse hepsı haktır

 171. adem said

  sayın myner size kesinlikle katılıyorum. Diyanet hıyanet olmuş. dine sünnete hıyanet ediyor. neyse bunun tartışmasını yapmak istemiyorum.

  yıllardır çok sık sık tekrarlanan başağrıları çekiyorum. doktorların kimisi migren diyor kimisi anksiyete bozukluğu teşhisi koyuyor fakat hiçbirisinin verdiği ilaçlar kalıcı çözüm sağlamıyor. Birkaç tanıdığım hacamat önerdi çünkü onlarda da başağrısı vardı hacamatla rahatlamışlar. şimdi bende yaptırmak istiyorum. sakarya da oturuyorum. öğretmenim. burada bildiğiniz ehil bir hacamat yapan biri var mı? varsa bana tel numarasını verebilir misiniz?

  birde migreni olupta hacamat yaptıranlar nasıl sonuç aldılar merak ediyorum. paylaşırlarsa sevinirim.

 172. arzum said

  merhabalar; benim şikayetim zayıflayamam, bu konuda bana dataylı beslenme kuralını lütfen yazarmısınz, kan grubum- a rh pozitif’tir.

 173. Arzum hanim buraya bakiniz lutfen : https://lokmanhekimm.wordpress.com/category/a-grubu-kan/

 174. şeref said

  selamün aleyküm kalp damarları tıkalı bir yakınım var hacamat bu rahatsızlığa fayda sağlarmı?

 175. ergül said

  s.a benim merak ettiğim bir konu var ,hacamat yapılırken aynı anda bir kaç kupayla yapılırmı yada 1 kupadan fazla yapmak doğrumu?

 176. Ayni anda birkac kupa ile yapilabilirsiniz.

 177. ergül said

  s.a ben daha önce olmuştum 7 kupa ile ,bugün başka bir haccama yaptırdım 1 kupa taktı ve 1 kupadan fazla olmıyacağını vücudun şaşırtılacağını söyledi,daha sonra sıra ile diğer bölgeler 15 gün ara ile yapılabilirmiş dedi ,

 178. Normalde en fazla 3 kupa takilir , kafaya bir kupa takilir, kurek altina sirta iki kupa takilir, vucudun yerine gøre kupa adedi belirlenir.

 179. özgür said

  merhaba gece körlügünede bi faydası varmı varsada ankarada bu tedaviyi yapan bi yer varmı adresini ve telefonunu verirseniz sevinirim işini bilen işin ehli kişi olursa sevinirim

 180. HACCAM RECEP said

  ADANA VE ÇEVRESİNDE İSLAMİ USULLERE UYGUN HACAMAT YAPILIR. AYNI ZAMANDA SAĞLIK PERSONELİYİM, İRTİBAT: 0507 768 59 89 haccamrecep@hotmail.com

 181. ALLAHIM SİZDEN RAZI OLSUN BENDE ÖGRENMEK VE YAPMAK İSTİYORUM NASİBSE YARDIMCI OLURSANIZ.

 182. özlem said

  bende başıma hacamat yaptırdım başımdan 7 kupa kan çıktı.Ogünden sonra baş ağrılarım azaldı .Allaha şükürler olsun

 183. sarakod said

  almanyada Frankfurt bölgesinde hacamat ve sülük tedavisi yapan biri var, tel;01777030995

 184. salih said

  şiddetli baş agrısı(migren) ,sol el uyuşması,boyun ve omuz agrısı hangı gunler tedavı yapıosunuz ve gunlerınızı bana yazarmısınız benim acele tedavı olmam gerekıyor agrılarım hergun şıddetlı oluyor mıgrenım uzun yıllardır var bana rıca etsem tedavı gunlerınızı hemen yazarmısın ve ucretınızıde sızden haber beklıyorum ..ESSELAMU – ALEYKÜM
  SAYGILARIMLA

 185. feyza said

  sa öncelikle Allah cc sizlerden razı olsun sormak istediğim hacamatla ilgili bir kitaptan bahsettiniz acaba o kitaba nasıl ulaşabiliriz nerden alabiiriz teşkkr ederim

 186. alperen said

  boyun fıtığım var.sağ elim baş orta ve işaret parmağımda elektriklenme oluyor boyun fıtığından dolayı.
  hacamatın faydası olurmu acaba.

 187. mehmet said

  evet Hazreti ALLAH ın izniyle hacamat iyi gelir…

 188. kahraman said

  alperen bey çok faydasını görürsünüz

 189. murat karaarslan said

  selamünaleyküm arkadaşlar.hacamatı herkese tavsiye ediniz.ben haccamım ve uyguluyorum.ALLAHıma binlerce kez hamd olsunki hacamat yaptıran tüm kardeşlerimiz şifasını buldu.Konya ve Antalya çevresinde isteyen kardeşlerime yardımcı olurum.05325449246

 190. mehmet turmak said

  esselamünaleyküm kardeşlerim haccamım.urfa ve çevre illerinde eşimle birlikte hacamat uyguluyoruz. hacamat olmak isteyen kardeşlerimiz bizi arayabilirler.05443301589 şifa HAZRETİ ALLAH tandır. grup olursa türkiyenin her yerine seyehat edebiliriz.

 191. omer kesici said

  istanbulda nerede hacamat yaptırabilirim,teşekkürler.

 192. haccam yasin said

  selamun aleykum ben melezya homopaty fakultesi sayın mehmet kocabaşın ögrencisiyim vede hacamat diplomam vardır hacamat olmak isteyen arkadaşlar 0537 570 72 19 numaradan bana ulaşabilir bayanlar içinde hanım kardeşimiz mevcuddur yerimiz istanbul fatih dedir

 193. İsmail said

  s.a Hacamat konusunda bilgi sahibi ve öğrenmek istiyorum.Yardımcı olabilirmisiniz?

 194. haccam yasin said

  Haccam (hacamatçı) tarafından uygulanan, kılcal damarlardaki hastalıklara sebep olabilecek kirli kanın, Resûlullah-sallâllâhu aleyhi ve sellem-efendimizin tavsiye ettiği şekilde vücudun dışına alınma işlemidir.

  Peygamberimiz (s.a.v)‘in sağlıkla ilgili tavsiyelerinden ve bizzat tatbik ettiği sünnetlerindendir. Hacamat, sebebi belli bir hastalığın tedavisi olmaktan ziyade, kan fazlalığının, vücutta meydana getirdiği rahatsızlıkları gidermek için kullanılan bir tedavi usûlüdür. Hacamat’la alınan kan temiz kan değil, kirli, koyu, pıhtılaşmış, derinin altındaki uyuşuk kandır.

  Bu kan, ana damardan değil deri altındaki kılcallardan alınır. Hacamat’la pıhtılaşmış koyu kan alınınca, vücuttaki kanın akışkanlık özelliği artar ve dolaşımı kolaylaşır. Deri hafifçe bir neşter ile çizilir ve üzerine bir cam bardak veya kavanoz kapatılarak emici gücün (vakum) etkisi oluşturulur ve kirli kan vücuttan çıkarılır.

 195. HÜMEYRA KARAKAYA said

  çok iyiymiş bende yaptırıcam

 196. gul... said

  slm hacamat ve sülük tedavisi uygulattırmak istiyorum…ankarada bu işi yapanlar var mı bir de fiyatlarını bilen?…

 197. sema harran said

  a.s gül hanım bende dr aidin salih hanıma muayne oldum bitkisel tedavilerin yanı sıra hacamat ve sülük tedavisi uygulattırıyorum ank da yapan dr aidin salih ve dr hatice miske kot hanımların yönlendirdiği kişilere yaptırıyorum ben mail adresini vereyim burdan kendisine ulaşabilirsiniz istiyorsanız…kar.tanem79@hotmail.com

 198. mecit said

  hacamat sünnettir.fakat bilinçsiz bazı vatandaşlarımız hacamatın her derde deva olacagını sanır.şifayı veren ALLAHtır.hersene yapılması 1 kere vucuda dinclik ve rahatlık saglar.Fatih bölgesinde ve Beykozda yapıldıgı bilinir.hicri ayın 15şinden sonra yapılır ve haftada 3 günü vardır.

 199. mecit said

  hacamatı filistinliler ve mısırlılar cok sıklıkla yaparlar bizlerde ise yeni yeni cogalmaya başlandı işin erbabından yaptırmak isteyen varsaki bu kişi ben degilim. benim babam bu sünneti uzun yıllardır sürdürüyor inşallah.Arabistandan getirdigi demir 2 tane kavanozla yapıyor duaları okuyup jiletle cizdigi bölgeye kavanozun içine ateş atıp yapıştırıyor.sonuç mu kan demeye şahit lazım pudinge benzeyen siyah bir şey.heleki kafadan alınanlar cok acayip genelde şöförlerin rüzgar yemesinden dolayı oluşan pis kanlar..ve şunu bilinki kafanın arkasındaki yani beyincik bölgesinden kesinlikle alınmaması gerekiyor deli olma riski cok fazla.buda haram zaten.beyincik kısmı boynun az üstünde boşluk alan.

 200. mustafa said

  ben bursa oghangazide yaşıyorum nerde ve nekadara yapıldıgını ögrenmek istiyorum.6 yıldır karaciger siroz tedavisi görüyorum 45 yaşındayım 1,80 boyundayım 106 kiloyum bana uygulana bilir mi.. aşırı diz agrılarım var

 201. mecit said

  Mustafa kardeş Bursa merkez ulu cami mevkinde haccamlar bulabilirsin.Ulu cami cemaatinden bilgi alabilirsin. istanbula gelmene gerek yok.para pul işlerini bilmem hayır işidir bu genelde.hediye alırlar haccamlar.s.a

 202. özlem said

  s.aleyküm, hayırlı günler
  Ben 12 yıllık evliyim ve çocuğumuz olmadı,bir arkadaşım hacamat tedavisini söyledi ve bu şekilde öğrendim hacamatı.bir çok hastalığın tedavisi yapılıyormuş bununla ve bende denemek istiyorum inş. bana yardımcı olursanız sevinirim İzmir de oturuyorum bana yakın yerde varsa iyi olur yoksa da İstanbul’a da gelebilirim.Teşekkürler

 203. haccam yasin said

  evet çocugu olmayan hastalarda da hacamat uyguluyoruz ama şunu soylemem gerekli olacak diye birşey söyleyemeyiz uygladımız bölgeler oradaki yumurtalıkları ve hücreleri harekete gecirdigi için faydası oluyor şifa allahtan

 204. Sevgi said

  hacamat yaptırabilmek için illa ki vücudumuzda bir sorun olması zorunlu mu ? bayan hacamat ustaları biliyor musunuz İstanbul’da ? biliyorsanız nerden ulaşabilirim ? sorularımı yanıtlarsanız müteşekkir olurum. selametle..

 205. ömer said

  mrb lar lütfen banada yardımcı olun çok perişanım bel fıtığı var bende sağ bacağıma vuruyor doktorlar amaliyat diyor bende olmuyo

  m hacamatın fayadası olurmu yada önereceğiniz bişey varmı

 206. haccam yasin said

  sevgi hanım illa bir hastalıktan dolayı yaptırıcam diye düşünmeyin hacamat bir çok hastalıga şifa oldugu gibi birde sünnettir peygamber efendimiz bu uygulamayı hasta olmadıgı vakitlerdede yaptırmıştır bir hadisi şerifinde hacamat olan kişi bütün bir sene boyunca hastalık görmez buyurmuştur bu şuna benzer tabiri caizse bir arabanın motorunun yagını degiştirmeye eng kraliyet hastanesinin araştırmalarına göre hastalıkların yüzde 80 ni kan ile alakalıdır bu kan bis kanların hareketsiz kaldıkları için bu hücreler degişmedigi için zamanla hastalıklara yol acabiliyor.(ömer bey) biz bel fıtıgı hastalarınada hacamat uyguluyoruz ve iyi sonuçlar aldıgımız hastalar oldu tabiki birde sizin durumunuzu görmek gerekli bize 0537 570 72 19 no dan ulaşırsanız daha detaylı görüşme imkanımız olur (not: bayan haccam arkadaşımız mevcuddur)

 207. klepa said

  s.a bende vitiligo var yanı halk dılınde alaca hastalığı hacamat yaptırsam fayda gorurmuyum inşallah,saygılar..

 208. haccam yasin said

  inşallah görürsünüz hacamatla beraber bizim özel yapmış oldugumuz krem var onuda veriyoruz vede bel fıtıgı migren sünizit eklem agrılarında romatiizmalarda yüzde yüz kesin cözüm alıyoruz allahın izniyle

 209. klepa said

  yasın bey sız yapıyomusunz sıze nasıl ulasabılırm bilgı verırsenız memnun olurum ay cıkmadan yaptırmak ıstıyorum selamlar.

 210. es selamü aleyküm. ben türkiyedeki diplomalı uzman haccamlardan biriyim .Adıyaman ve çevre illerde eşimle beraber hacamat yapıyoruz. olmak isteyen kardeşlerimize doyurulur. selam ve dua ile.

 211. sevim said

  slma izmirde bu konuda deneyimli bilir kişi arıyorum bu konuda bana yardımcı olurmusunuz acil herkesten şimdiden allah razı olsun selametle kalın

 212. arslan said

  sülükle varis tedavisi olmak için istanbul’da kiminle görüşebilirim?

 213. yesim said

  Hocam ben MS hastasiyim. Beynimde ve omuriligimde lezyonlar ayrica boyun ve bel fitiklarim var. Hacamat’in faydasi olurmu, olursa Istanbul’da Asya tarafinda kime yaptirilabilir. Adres tel numarasi verebilirseniz cok memnun olurum. Ayrica MS icin tavsiye edebileceginiz bir hekim varsa cok sevinirim. Yardimlariniz icin cok tesekkur ederim.
  Allah sizlerden razi olsun.
  Yesim

 214. Sa. Ben diplomalı uzman haccam ım
  (hacamatçı) Dünyaca ünlü Mehmet kocabaş ın
  talebesiyim Adıyamanda eşimle beraber
  Adıyaman ve çevre illerde hacamat yapıyoruz.
  Olmak isteyen kardeşlerimize doyurulur.
  selam ve dua ile.

 215. haccam yasin said

  evet istanbul fatihte hacamat yapıyoruz ilgilenler 0597 570 72 19 tlf numarasından ulaşabilir

 216. haccam yasin said

  arkadaşlar yukardaki numara yanlıştır adminden rica etsem bu numarayı yayınlarmı 0537 570 72 19 yerimiz istanbul fatihdedir hacamat olmak isteyen arkadaşlar bu numaradan ulaşabilir bayan haccam arkadaşımız vardır

 217. NİHAL said

  herkese iyi akşamlar
  ben Efendimizin böyle bir şeyi tavsiye ettiğini dün bir şey araştırırken gıda güvenliği hareketi sitesinde denk geldi okudum. çok ama çok ilgimi çekti. bir kez daha ne kadar şanslı bir ümmet olduğumuzu anladım ve şükrettim. bu mükemmel bir şey. hepimiz öncelikle sünnet olduğu düşüncesiyle yaptırmalıyız. zaten her sünnetin sağlık açısından bir faydası oluyormuş. biz sünnet niyetiyle yapalım şifayı Allah (cc) verecektir inş.
  Yasin bey fatihin neresinde olduğunuzu ve ücreti öğrenebilir miyim acaba? bir de benim yüzümdeki gözenekler çok açık. ayrıca kollarımın arka kısmında kırmızı pürüzlü küçük küçük noktalar var. bunlar cildiye ile alakalı şeyler ama yine de merak ettim ve sormak istedim. bu tür cilt bozukluklarına da hacamat veya sülük tedavisinin iyi geldiğini gördünüz mü şu ana kadar? ayrıca sülük tedavisi de yapıyor musunuz? ayrı seanslar halinde mi bu ikisi? bilgilendirirseniz memnun olurum.

 218. haccam yasin said

  nihal hanım sizin sorularınızı cevaplıyalım inş. hacamat sivilce tedavisinde iyi sonuclar alıyoruz özellikle sırt kısmında olan sivilcelerde cok etki yapıyor anladıgım kadarıyla sizin bahsetmiş oldugunuz sivilceler normalin dışındaki sivilceler bunları bayan hacamatcı arkadaşımız görmesilazım genellikle bu tür sorunlar karacigerlerle alakalı oluyor onuda belirtmek isterim. evet sülük tedaviside yapıyoruz hastanın durumuna göre bazen hacamat ve sülük tedavisini ikisini bir anda yapıyoruz bazende ayrı zamanlarda yerimiz fatih çarşambadadır tel: 0537 570 72 19 hacamat ücreti 30 tl dir

 219. haccam yasin said

  yeşim hanım sizinde sorunuzu cevaplıyalım inşallah.boyun fıtıgında muazzam bir iyileşme saglıyoruz hacamatla boyun fıtıgının özellikle belirtileri kol omuz boyun agrılarıdır genelde bu şikayetlerden gelen hastalarımızın % 80 ninde çok iyi sonuclar alıyoruz bel fıtıgında gene aynı şekilde hacamatla tedavi ediyoruz ve bizim kendi hazırlamış oldugumuz kremi hastalarımıza veriyoruz bu kremi boyun fıtıgı eklem agrıları olan hastalarımızada tavsiye ediyoruz % 100 ze varan sonuclara kadar hastalarımızda iyileşme sagladıklarımız oluyor istanbul asya tarafında size tavsiye edecegim kimseyi tanımıyorum bu konuda size yardımcı olamadıgım için üzgünüm allah acil şifalar versin hayırlı günler

 220. Songül said

  Merhaba,boğazımda bi rahatsızlığım var,faranjit dedi doktor ama mideden ve boğazımdan kaynaklandığına eminim,sabahları ağzıma zehir gibi pis kokan sarı bi sıvı geliyo,hep tükürmek zorunda kalıyorum,acaba hacamat yaptırmak benim rahatsızlığıma da iyi gelir mi,cevap lütfen…

 221. haccam yasin said

  songul hanım sizin rahatsızlıgınızla alakalı hiç bir deneyimim olmadı ama şunu ifade etmek isterim hacamatla akapunktur noktalarımız var mide için oralardan yaparız sonucu beraber görme şansımız olur iyi gelir yada gelmez diyemicem bu konu hakkında ama yaptırmanızda fayda var

 222. Songül said

  teşekkür ederim,Ramazan ayından sonra kesin yaptırıcam inş…

 223. mehmet ali said

  ben eşime hacamat yaptırdım adanada cok ehil ve haccam diploması olan
  bir hocamıza allah razı olsun cok memnun kaldık eşim migren hastası
  ilaçlar artık cevap vermiyordu şimdi cok rahat ve mutlu artık
  teşekkürler hocamıza

 224. sevgi said

  beyin tümöründen ameli
  yat oldum kafadan hacamat yapılırmı

 225. allah şifa versin sevgi hanım ameliyatı ne zaman oldunuz kafanın neresinden oldunuz bir kaç teknik bilgi daha sormamız gerekiyor yapılıp yapılmayacagına ancak ozaman karar vermek gerekiyor haccam yasin yerimiz istanbul fatihdedir

 226. salih said

  hacamatın resmi bir sertifikası falan alınabiliyormu acaba

 227. remzi said

  18 yaşındayım yüzümde sırtımda ve göğsümde sivilceler çıkıyor özelliklede yüzüm berbat durumda lekeleri de kalıyor 3 senedir aynı yardımcı olun lutfen…

 228. seyit arda said

  s.a
  İstanbul’da Hacamat ve sülük tedavisi yapmaktayım.

  http://www.hacamatci.net
  http://www.suluktedavi.net

  0539 504 74 50

 229. haccam yasin said

  hacamat sivilcelerin iyileşmesinde büyükbir yardımcı oluyor bunu aynı şikayetle gelenlere uyguladık hamd olsun cok güzel sonuclar aldık

 230. abdullah said

  Almanya (Frankfurt)da hacamat yapanlarin tel.nro1777030995ve 069 789987

 231. yüksel kereci said

  6yıldır ben senede iki kere yaptırıyorum baştan sona ( saç kıran şiddetli baş ağrısı böbreklerde sorun uyku sorunu depresyon sorunlarım vardı ) elhamdülillah hepsinden kurtuldum kesinlikle tavsiye ediyorum faydasını göreceksiniz ama ehil kişilere yaptırmanız en önemlisi

 232. seyfettin said

  eşimde hepatit B rahatsızlığı var faydasını görebilirmiyiz. bursa da sertifikalı haccam bulabilirmiyiz bilgisi olan yazabilirmi ?

 233. emin said

  kütahyada yaşıyorum hacamat yaptırmak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuzz

 234. nur said

  derya gibi bir hoca allah razı olsun kendisine nasıl ulaşırız

 235. zeynep sevdi said

  sizin gibi hocaların ağzına sıçıyım…dini alet ediyosunuz herşeye…doğru şeyleri kendi bildiğiniz şekilde aktarıyosunuz masum insanların parasını alıyosunuz…ticari amaçlı yapıyosunuz…kapattırmak için elimden geleni yapıcam usulsüz iş yapanların…pis herifler…

 236. admin benim yorumlarımı neden paylaşmıyorsun birilerinden paramı aldınki ? paylaşmıyorsun eyer öyle bir şey var ise bir daha buraya gelip bir şey yazmayacagım

 237. Haccam yasın bey kardesım. Öncelıkle tessuf ederim.Bu yorumunuz hiçte şık olmamış.Biz kimseden para almıyoruz bunu ispat ederseniz bu siteyi kapatırım.Biz sadece insanların bir duasını alabilirmiyiz düşüncesindeyiz.Eger bu konuda menfeatlenen varsa o da siz olmalısınız ( yaptıgınız hacamat karşılıgı ).

  Siz nerdeyse her yazdıgınız yoruma bir telefon numarası veriyorsunuz.yukardaki yorumlarda birkaçtane numaranız var zaten bunu her yorumunuza eklemeniz gerekmez onun için son yazdıgınız telefon numaralarını editledim.Bunuda anlayışla karşılamanız lazım.

  Selam ve dua ile.

 238. Sayın zeynep sevdi hanımefendi.Bu yazdınız küfürler sahibine aittir.Size hiç yakışmamış.

 239. ibrahim said

  selamun aleyküm.öncelikle site yöneticisine bu beklentisiz çalışmasından dolayı Mekke’den dua ve selamlarımı iletirim birde zeynep hanımın küfrüne nazaran sizin iade etmenize gerek yok zaten sünneti kabullenmeyen bir insandan başka şekilde bir davranış beklenilemez..neyse,ben şu an arabistandayım ama bir türlü hacamat olunacak yer bulmadım(var ama sıradan kişiler herhangi bir belgesi yok).birde ben bu hacamatı öğrenip deva arıyan insanlara ücretsiz yardımcı olmak istiyorum mail adresime bilgi atarsanız size duacı olurum.Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

 240. abdullah.Frankfurtta hacamat yapan said

  abdullah.Frankfurtta (almanya) hacamat yapan arkadasin yeni tel 01736847074 ve0610378585

 241. leman said

  acaba migren için yapılan hacamatta da bayanların sacını ölekesiolarmı bunu öğrenmek istiorum acilen..pazar gunu bende yaptırmayı düsünüorumdaa..

 242. goltekin said

  bayanların sacını azicık keserlar çok deel

 243. s.a http://www.kocabassaglik.com Sitemize bekleriz. Esenlikle..

 244. aysenur said

  hayirli gunler admin kardes…bir sorum vardi..lütfen yardimci olun..bu kalp arkasi denilen bölge sol kürek kemiginin altimi (yani kemige deymiyecek)…yoksa kürek kemiginin bir kismini da hacamata katiyorlarmi yani kemigin dahilinde mi..bazi yerlerde kalbi kuregin alti diye gösteriyorlar bazi yerlerde küregin omirilige dogru boslugunu kast ediyorlar..anlamadim bu kalp arkasi neresi…simdiden tesekkürler cevap icin

 245. hacamat ile ilgili verilen numaralar umarım bizi yanlış şeylere götürmez
  konu için admin teşekkür ederim. özellikle video için

  Site Yøneticisi : Yapilan yorum ve verilen telefon numaralarindan sitemiz hic bir sekilde sorumlu degildir.Bilginize

 246. Muhammed Eyyubi said

  AVUSTURYA dan Hacamat olmak isteyenler ( NÖ-Bgld-Wien Eyaletleri icin)

  irtibat…….. m.eyyub@hotmail.com Sünnete uygun olarak hacamat yapilir.

  ücret alinmaz.

 247. ak blog said

  hacamatı ilk defa duyuyorum
  neyse hiç olmazsa fikir ediniyoruz
  teşekkür yinede sayın adminim

 248. Ali said

  Hafız murat yüce nin talebesiyim izmit ve çevresine hacamat hizmeti vermekteyiz Ali Aygül 05452419840

 249. mehmet said

  S.A Ankara / Etimesgutta sağlık memurundan itina ile steriliteye dikkat edilerek HACAMAT YAPILIR. Tel: 0 530 348 02 18

 250. ahmet said

  denizlide yapan var mı hacamatı ahmet ben denizliden yazıyorum

 251. izmir de hacemet yapan??? said

  s.a -izmir de tecrübeli hacemet yapan varmi? varsa tlf lütvenn

 252. izmir de hacamat yapan varmi ??? said

  S.A – IZMIR DE HACAMAT YAPAN BILIR KISI VARMI VARSA TLF

 253. nur said

  hacamatın hepatit b taşıcılığını önleme etkisi var mıdır?

 254. hanzala said

  s.a. konyada sünnete uygun hacamat yapılır. irtibata geçin lütfen http://www.hacamatkonya.com.
  tel 0507 572 03 25

 255. Leyla said

  selam arkadaşlar.bende yenı öğrendım hacamatı..başım cok kötü ağrıyordu dr gittim pek bişe anlamadılar…akşam gittim hacamat yaptırdım başımın hafifledıgını hissettim ama faydası daha sonra gorulucek sanırm…ben antalyadayım…ilgilenen arkadaşlar varsa mail verebılırım..iyi akşamlar

 256. Leyla said

  zeynep hanımın yorumunu okudumda cok ayıp etmıs yazıklar olsun… dini inançları yoksa eger ınanan kısılere saygılı olmaya davet edıyorum kendısını…

 257. Şüheda said

  Ben bir kaç Kez Ankara’ da hacamat oldum. Elhamdülillah çok ta memnunum. Bana hem kulak arkasından yaptı, hem de başımın orta noktasından. Yıllardır burnumun bir tarafı tıkalıydı. Çok şükür kulak arkası hacamatı ile sinüslerim açıldı. Ben hacamata bağlıyorum açılmasını. Siteye baktım. Ankara’ dan ehil haccam soranlar var. Ben haccamımı tek geçerim. Numarasını paylaşacağım. İsteyen çok rahat bilgi alabiliyor. Numarası : (0 530 820 54 73)

 258. Mustafa said

  Selamün Aleyküm,Yukarda Abdullah isimli gardasin yorumunu okuyunca gercekten duygulandim.Ben bu isi para icin degil Allah rizasi icin Sünnetin yasatilmasi icin yapiyorum demis.Belki bu isi meslek olarak secen arkadaslar vardir.Bu arkadaslara tavsiyem arkalarindan kulaklarini cinlatmasinlar uygun fiyata yapsinlar.Ben Almanyada yasiyorum,gecen gün ismini vermek istemedigim birisine hacamat yaptirdim.Arkasindan kendisine bol bol rahmet okuttu,kulagini cinlatti.Haccam arkadas ve hanimi geldiler,haccam bana yapti 11 kupa yapti.Esi anneme ve benim esime toplamda 10 kupa yapmis.Benden ha deyince 260 euro aldi.Almanya gibi bir yerde iyi kazanan bir isci günlük 10 satte 80-100 euro kazanabilir.2 saatte 260 euro, emek var ama alin teri yok. Kulaklari cinlasin.Yani kisaca demek istedigim vicdanla cüzdan arasinda kalmasinlar.Vicdanlarinin sesini dinlesinler.

  Site Yøneticisi : Mustafa bey, size katiliyorum,Bu isi meccanen sadece sunneti ihya icin calisan kardeslerimizden Allah razi olsun,Hacamat yapip cuz-i bir miktar ucret alanlardan da Allah razi olsun,ama bu isi sadece para icin yapanlar icin ayni seyi søyliyemiyecegim,Bu isi gecim kaynagi icin yapmamalilar,ama malesef bu gibi insanlarda var.

 259. mehmet said

  ankarada usulune uygun steril her kişiye ayrı kupa olarak sağlık memuru tarafondan hacamat yapılır.Tel 05303480218 /kazımkarabekir mh. 2049 sk. 30/5 Etimesgut /Ankara

 260. abdullah said

  mustafa bey bu işi faydası itibariyle düşünürsek fiyatı ucuzdur ama bu işleri para ile yapmak hatta fahiş fiyatlarla yapmak büyük bir vebaldir. çünkü bu zamanda insanlar ekseriyetle dini meselelere para girince hep bir şüphe ile yaklaşıyorlar.diyelimki hasta birisi size geliyor ve hacamat yaptırıyor karşılıgındada bir miktar para ödüyor,size hacamatın kaynagı nedir kim bulmuş bu tedaviyi falan soruyor .;sizde sünnet oldugunu dinden kaynaklanan bir tedavi olduğunu anlatıyorsunuz adam gidiyor ve fazlada faydasını göremiyor .daha sonra başlıyor alehte konuşmaya;işte gittim hacamat yaptırdımda bir faydasını görmedim adam beni kandırdı din iman falan dedi birsürüde paramı aldı……………vs.vs..şimdi sizin yaptıgınız işin kime faydası oldu hiç kimseye. bana bir hacı amca geldi 10 yıldır dizlerinden rahatsız namazlarını oturarak kılıyormuş almanyada 30 yıl çalışmış gitmedigim prof kalmadı dedi bana ben hacamatı anlattım olmayı kabul etti ve gününü söyledim o gün evine giderek hacamat yaptım dedim yarından itibaren teravihi oturak kılarsın (ertesi gün ramazan giriyordu) adam sadece farzları kılsam onada razıyım dedi iş bitti ücretini sordu ben para için yapmadıgımı allah rızası için yaptıgımı söyledigimde adam çok şaşırdı illa vereyim diyede üstelemedi . o para almadıgına göre bir işe yaramadığını düşünmüş o yüzdende ısrar etmemiş ramazanın 7. teravihinde karşılaştık namazdan çıkınca beni gör işareti yaptı çıkışta yanıma geldi ve bana sarılarak allah senden razı olsun dedi ve elime bişey tutuşturdu baktım para dedimki yok sana söyledim ben para almıyorum diye ben böyle bir şifayı hayal bile edemiyordum dedi o yüzden sana yaptıgında ısrar etmedeim dedi.500 euro vermiş ben parasını geri verirken farkettim çok ısrar etti ama almadım .hacamat yapması çok kolay bir ilimdir kimse kendisini degerli görmesin şifasıda allahtandır bizden degil bir kişi bu parayı arkanızdan laf edecek olursa sizin yaptıgınız bütün hacamatların sevabını götürebilir para için dininize laf ettirmeyin arkadaşlar.ben kesinlikle almıyorum alan da varsa lütfen verileni alsın sadece.

  Site Yøneticisi : Abdullah kardesim yorumunuz icin tesekkur ederiz.Ancak bu kadar izah edilebilir.Allah kolayliklar versin.Tekrar tesekkur ederiz.

 261. önder said

  bronsıtım vardı senelerdır doktrlara gttım ama pekbır fayda göremedım.arkadasımın ısrarı ıle hacamatı 1 kez denemeye karar verdım, inanın o anda ıltıhabın vucudumdan söküldügünü hıssettım. cok şükür eski ızdrap dolu gunlerım gerıde kaldı. o arkadası kesınlıkle tavsıye ederım. nosunu yazmam dogru olurmu bılemem ama yınede vereyim belkı bırıne bi hayrımız dokunur. 05379429108 . 30 lıra para alıyor . neden pıyasakılerkadar almıyorsun bu fyatı duyanlar gelmezki dedim dedıgı laf şuydu. el alırken söz verdık fıyatı cüzi tutacagımıza. nedıyelim dgerlerıde bu arkadasımızı ornek alırlar ınşaAllah

 262. selma said

  izmirde bu işi yapan birilerini hala bulamadıkk :(( ne sülük ne hacamat yapan yer yokk. bi ara manisada vardı suat arusanın ancak oda kapatılmış,ankaraya taşınmış 😦 illa istanbula mı gitmemız gerekiyor 😦

 263. erdal said

  kalbimde stent var hacamat yaptırabilirmiyim kalp için faydası olurmu

 264. Mehme+ said

  Selamün aleyküm. kayseri de hacamat yaptırabilecegmiz bir yer var mı? bacaklarımdaki kılcal damarların morlugu gitmiyor ve sürekli agrıyor ayrıca kafamda da asırı bir basınç var. yardımcı olursanız sevinirim

 265. abdullah said

  konyada hacamat yapılır 5075328767 bayanlara bayan haccam vardır

 266. mehmet kara said

  bu iş öğreten diplomalı ehil insanlar yokmu acaba kolay bir uygulama ancak üç beş püf noktası var gibi. keşke bu işten para kazanmak isteyenlerin şuraya ilgi gösterip numara verne gayreti kadar bu işi öğretime sevdasında olanda bir iki kişi çıksaydıda bu sünnetin dahada yaygınlaşmasına vesile olsalar…istanbulda bu işi öğretecek varsa ben öğrenmek için kapısını çalmak isterim inter.ps@gmail.com adresime veya bu alana tel.no brakmaları yeterli…ben bu işi sadece çevreme uygulayıp bu vesile ile Efendimizi (sav) birkere daha anlatmaya vesilesi olmuş olur hemde bir sünneti ihya etmemize vesile olması için istiyorum sadece…

 267. ankara / etimesgutta usulune uygun steril olarak hacamat yapan sağlık memuruyum.Bana ulaşarak güven ve itina ile hacamatınız yapılır. Tel: 5303480218

 268. mustafa said

  Afyonda haccam varmıdır acaba

 269. semih said

  Selam,

  benim merak ettiğim, gidip kan bağışı yapıp bir başkasına da faydamız olmasındansa bu şekilde kanı boşa akıtmak neden seçiliyor? Bilmediğim başka bir özelliği mi var bu yöntemin?

  Cevap : Hacamat Peygamberimizin sunneti oldugu icindir, ikincisi normal kan bagisi yaptiginizda vucudunuzdaki temiz kani veriyorsunuz,ama hacamat ile akan kan vucudun yani derinin altinda ( herhangi bir darbeden veya damarlarin catlamasindan dolayi ) toplanan ve biriken pihtilasmis pis kandir. O kanlar anca hacamat ile temizlenir normal damardan kan vermekle temizlenmez, bilmem anlatabildimmi !

 270. öznur said

  zeynep hanım, bilmediğiniz konuda neden yorum yapıyorsunuz, ben defalarca hacamat oldum ve de çok memnunum, hatta siz de yaptırın, sinirlerinize iyi gelir, kirli kan vücudunuza fazla baskı yapıyor anlaşılan, rahatlarsınız, belli ki çok ihtiyacınız var, bu arada ben hacı- hoca değilim belki ama sözleriniz çok yakışıksız geldi bana da, önyargı cehaletin aynasıdır bunu unutmayın….

 271. öznur said

  mersinde hacamat yapan var mı??????????

 272. gülşen said

  izmir de yaptırmak isteyenler
  Gülşen Türkoğlu
  0555 604 63 28
  Zeynel Başdemir
  0505 648 43 81

 273. […] https://lokmanhekimm.wordpress.com/2009/03/23/hacamat-nedir-ve-nasil-yapilir-video-ile-anlatim/ […]

 274. İsmail said

  İstanbul anadolu yakasında hacamat yaptırmak isteyenler için http://www.istanbulhacamat.net

 275. Yusa said

  nisan 8 2012 de saat 12 de hacamat yaptiracagim, tarihim uygunmu??

 276. bahar akdere said

  s.a yorumları okurken dikkatimi ceken bir nokta vardı fiyatlar konusu….efendimiz s.a.v hacamat yapan kişinin emeğini az yada çok verirmiştir,sünneti ihya ederken sağlığımızada kavuşuyoruz Allah ın izniyle bunun karşılığı ödenemez bile..yukarda mersinde yapan varmı diye sorulmuş buna istinaden cevap vermek istedim..ank hacamat ve sülük tedavisi yapan haccame olan bayan benim memleketim olan mersine 20 kişilik bir gruba hacamat ve sülük tedavisi için gitti ailem ve yakın akrabalarım kendisinden memnun kalmışlar..aidin salih ve hatice kot hanımların öğrencisi olan tecrübeli sünnet-i seniyye cercevesinde yapan bir haccame (bayanlar için) kendisi ilgilenenler için tl 0530 394 55 86 kendisi ankara da oturuyor..arayıp kendisinden bilgi alabilirsiniz…

 277. hande said

  s.a..ben ank oturuyorum bende hacamat ve sülük yaptırmak istiyorum güvenilir ve temiz bir ortamda yaptırmak istiyorum..bahar hanım bir de fiyatlarını yazsaydınız cok mutlu olurduk…dua ile..

 278. abdullah said

  istanbulda sünnete uygun olarak hacamat yapıyorum. avrupa yakasında oturuyorum

 279. abdullah said

  bana e posta ile ulaşabilirsiniza.dtola2012@hotmail.com

 280. abdullah said

  8 mayıs salı günü çok şifalı bit hacamat günüdr.

 281. Aynur Yalçın said

  Selamın aleyküm ben Aynur Yalçın.Erzurum’da oturuyorum ve 42 yaşındayım.3 çocuk annesiyim.Romatizma,guatr,böbrek yetmezliği,migren ve psikolojik hastalıklarım vardı.Yıllarca çok çeşitli ilaçlarla tedavi olmaya çalıştım.Vücudum iflas etti.sonunda bana(romatizmanız çok ilerledi gün gelir kalbinize vurduğunda küt diye gidersiniz)dendi.Tevekkeltü allallah dedim ve tüm ilaçlarımı bıraktım, ölümümü beklemeye başladım.Bir gün doktor olan gelinim Sy.AiDiN SALİH ve SY.HATİCE MİSGE hanımları önerdi.Onların sade hayat,sünneti seniyye ve hacamat,sülük,karaciğer temizlemeleriyle Allah’ıma milyonlarca şükür şimdi çok iyiyim.Şikayetim yok ve hiç ilaç almıyorum.Rabbim bu şekilde tedavi yapan, yaptıran, yayılmasına vesile olan herkes den razı olsun.Bu sayfayı okuyan herkes den bizim yasalarımızda da hacamatın resmi olarak belirtilmesi ve Türkiye’mizin her yerinde yasal olarak bu tedavilerin yayılması için gayret etmelerini rica ediyorum.Efendimiz(sas) ‘Ahir zamanda benim unutulmuş bir sünnetimi hayata geçirenlere 100 şehit sevabı vardır.’buyurmaktadır. Lütfen bunu yaymaya çalışalım ve bu sevaba ortak olmaya çalışalım inşallah.Allah’a(cc) emanet olun.Tel:0538 373 52 58

 282. sabanur06 said

  Antalya’da hacamat yapan var mı acaba ?

 283. birsen said

  selamın aleyküm ankarada hacamat yapan varmı diye soran arkadaşlar olmuş biz Hatice kot hanımın izniyle ankara mamakta temiz güvenilir birşekilde yapıyoruz erkekler için hasan doğan :538 606 63 69 bayanlar için birsen doğan :542 395 02 52 Peygamber efendimizin emir ve sünnetine uymak için hacamat yaptırın

 284. şerif said

  İzmir de sertifikalı hacamat hizmeti verilmektedir. 0 531 491 11 88 http://www.hacamatege.com

 285. Ahmet Harmancı said

  ankara da hacamat yapıyorum 0505 240 98 20 , acharmanci@yahoo.com

 286. hatice said

  allah razı olsun hepinizden ne mutlu sünnete uyanlara

 287. abbas said

  adamin ifade tarzina bak,aman ha evde denemeyin ehline gidin yada bu amcaya gidin biraz para kazansin, milleti aptal yerine koymayin hacamat denen sey belli basli noktalara yapilir o noktalarda sunnette bellidir, kafasini calistiran bu isi 1 gunde cozer.

 288. kürşat arslan said

  ben ankarada hacamat yatırdım,, kendisi sülükve hacamat tedaviside yapıyor,, kendisi bel fıtıgı tedavisinin yanında, menisküs tedaviside yapıyor, çok muhterem biri,,, herkes ona hacı abdulaziz diyor,,, 0 532 253 33 94

 289. fatoş said

  benim oglum 12 yaşında hacamat yaptırdım fakat yapıldıktan hemen sonra yemek yedi. akşam namazı sonrasıydı gününe de dikkat etmedim beni bilgilendirmediler ..ilk defa yaptırdım acaba yinede bi faydası olurmu yardımcı olurmusunuz lütfen…

 290. gul said

  Iyi günler ben erzurumda hacamat yapiliyor mu hastane Veya klinik bilginiz var mi

 291. ben hatice kot miske ve aidin salih hanımların görevlendirdiği erzurumda hacamat temsilcisiyim. ismim aynur yalçın. bayanlara hacamat yapıyorum ve hacamat hakkında bilmek istediklerini açıklıyorum. eşim de erkek hastalara yardımcı oluyor. telefon numaram; 05383735258

 292. hakan said

  ankarada sülük tedavisi yapan varsa numarasını yazabilirmi ?

 293. ahmet cengiz said

  Ankara’da sülük tedavisi için ahmet 0505 2409820

 294. kürşat said

  il il hacam ve sülük tedavisi listesi .. ayrıntılı bilgi için arayın 0 530 554 26 48 kürşat

 295. NHP. Nebioglu said

  Slm

  Hacamat ac karnina yapilir ve yapildiktan 3 veya 5 saat kadar bir sey yenilmedignde daha cok faydasi görülür yani ac karnina yüzde 80%
  tok karnina yüzde 40 % hemen hemen yariya fark var .

  hacamatdan hemen sonra karaciger ve dallak calismaya baslar ,kemikler kan üretme prosüdürü baslar ve bunun yaninda migde ve bagirsaklarda calisirsa bu vücuda cok gelir .

  cünki vücut kan kaybetdigi icin kandaki thrombozyt ve fibrinogen`ler
  yaralari kapatmaya bakar ve bu ayni zamanda kan üretme prosüdürü aktive eder

 296. Halilefe said

  slm

  almanya`da Nrw bölgesinde hacamat yaptirmak ve Ögrenmek isteyen
  kardesler icin

  Uzm.hacam Sezer bey var
  irtibat icin bu numarayi arayabilirsiniz

  Tel.; 0177/5459256
  E-mail.; Sezerguet@hotmail.de

 297. nail nazmi yavuz said

  benim sol elimin serçe veyüzük parmağımda his kaybı dolayısıyla elimdegüç kaybı oluştu doktor dirsek bölgesinde e m g ile dirsekte sinirde problem var dedi amaliyat yaptı en ufak yararı olmadı hacamatın faydası olurmu

  Cevap: Suluk tedavisini deneyin, insaallah faydasini gøreceksiniz.

 298. harun said

  ben hacamat yaptırdım 20 kasım 2012 de tanıdıgım bir abi var saolsun cok iyi yaptı ve işide biliyor yeri fatihte isteyen olursa beni arasın yonlendiririm 0507 205 89 07

 299. Ahmet Harmancı said

  Sayın Yavuz, sizin için sülük tedavisinin daha uygun olacağını, ayrıca sinir problemi olan bölgenin sarı kantaronlu merhemlerle masaj yapılmasının fayda vereceğini düşünüyorum. Geçmiş olsun. Ahmet Harmancı

 300. fatma said

  merhabalar bende öğrenmeye düşünüyordum ama mehmet koca baş efendi tehlikelidir dediği için vaz geçtim ama öğrenmek istiyordum Annem için ve akrabalarım için ama vaz geçtim

 301. mehmet said

  hacamatın diyabet hastaları içinde faydası varmıdır

 302. mehmet said

  almanyada haccam abdullah beyin 01736847074 numaradan bilgi alin

 303. hülya said

  s.a haccam ve hacceme arayanlar için sakarya ve ankarada yapılan hacamat için telefon 05555542107 önceden randevu alınması rica olunur aralık 30 da hicri oılarak 17 si oluyor ankarada hacamat yapılacaktır ilgilenlere duyurulur detaylı bilgi için arayabilirsiniz erkekler akşam 7 den sonra arayabilir bayanlar istedigi satte arayabilir

 304. abdullah said

  almanya`da Frankfurt bölgesinde hacamat yaptirmak ve Ögrenmek
  icin herbalist dorn tedavi edici ve akapunktur noktalarina göre Hacamat yapan
  abbullah bey var
  irtibat icin bu numarayi arayabilirsiniz 01736847074

 305. emel said

  merhaba ben tüp bebek yaptırdım fakat olmadı sonrasındada hormon bozukluğu oldu saçlarım çok döküldü hacamatın faydası olurmu birde konyada yaptırabileceğim biryer varmı bildilendirirseniz memnun olurum şimdiden tşk ler

 306. Merhabalar Emel hanım Konya’da ve bölgesinde hacamat ve sülük tedaivisi yapıyoruz. Bayan hacamatçımız mevcuttur. http://www.saglikhacamat.com adresin yada 0543 350 18 20 numaradan ulaşabilir kafanıza takılan konuda soru sorabliir kısaca hacamat ve sülükle ilgili hertürlü soruyu orabilirisinz. Kliniğimiz mevcuttur..

 307. emel hanım konyada hacamat için http://www.saglikhacamat.com adresine girebilirsiniz

 308. safak calışkan said

  Merhaba; Benim hacamat yaptırdığım k,işi hicri ayların 19,20 ve 21 öğlene kadar hacamat yapıldığını belirtmişti. Ancak sizin söylediğiniz tarihle bu tarihler farklı. Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler

 309. sinan said

  selamünaleyküm arkadaslar hacamat erkek kısırlıgına bir faydası varmı varsa nereden uygulanması gerekir bilgisi olan varsa cevaplarsaa sevinirim

 310. Ahmet Harmancı said

  hacamatır erkek kısırlığına faydası olma ihtimali vardı. bu maksatla belden yapılması uygun olur. hacamat üç kez yapılmalıdır. hacamatlar arasında yaşınız kadar gün farkı olmalıdır. Allah şifa versin.

 311. zehra bal said

  kendime ve cocuklarıma yetecek kadar hacamat ögrenmek istiyorum,yardımcı olabilirmisiniz

 312. abdullah said

  Erkek kisirligi veya kisirlik icin ,Tarik suresini okuyunuz. Sure,i Tarikta Rabbimiz üreme bölgesinin yerini bizlere haber vermektedir.Bizde haber verilen bölge olarak sirt omurgasinin ve bel ekleminin( T10 ile L1) bulundugu bölgeye hacamat yapilprsa Bitkisel ilac ve bel bölgesi düzeltilirse ,izni Ilahiyle probleminiz düzelir. Daha fazla bilgi icin .Tel:0049610378585–00491736847074 Frankfurt-Almanya

 313. abdullah said

  Tarik suresinin tefsirinde o bölgeler izah ediliyor ehline.Ayrica ege üniversitesinin arastirmalariylada bölgeler desdeklenmektedir.

 314. ayhan UYGAR said

  HACAMAT DİPLOMALI UZMAN HACCAMIM ANTALYA VE BURDUR dan 0 532 692 35 92 no dan arayıp bilgi alabilirsiniz

  ” Bir kimse ayın onyedi,ondokuz ve yirmibirinde hacamat olursa her dertten şifa bulur. ” E. Davud Tıp H. 3861; Tirmizi Tıp H. 2051

  ” Sıcaklar şiddetlenince,kan aldırmak suretiyle yardım isteyin.Zira kan yoğunlaşır da adamı hasta eder,hatta öldürür. ” (Râmûz el-Hadîs’ten)

  Herhangi bir hastalıktan kurtulmak yada sağlığı korumak için vücudun belli bölgelerinden kan alma işlemine hacamat denir.Tıkanıklıkların ve en fazla zararlı maddelerin toplandığı belli bölgelerdeki ince damar ve kılcal damarlardan kan alınır.
  Peygamberimizin tavsiye ettiği ve bizzat uyguladığı sünnetlerindendir.”
  Ameller niyetlere göre değer kazanır. Sünnete uymak niyetiyle ve bize emanet olan vücudumuzun sağlığına kavuşması için yaptırdığımız hacamat bir ibadet değeri taşır. Çünkü ibadetlerimizi ve diğer görevlerimizi ancak sağlıklı bir bedenle tam olarak yerine getirebiliriz.
  Peygamberimiz (s.a.s)’in yaptığı ve yapılmasını tavsiye ettiği işlerin şüphesiz bir anlamı ve hikmeti vardır. Onun hayatı bizim için örnektir: “Andolsun Allah’ın Resulu’nde sizin için Allah’ı ve ahireti arzu eden ve Allah’ı çok anan kimseler için (uyulacak) en güzel bir örnek vardır” (el-Ahzâb 33/21).

  Hz. Enes radiyallahu anh anlatiyor: Resulullah aleyhissalatu vesselam boynunun iki tarafindaki damarlari ile iki omuzun arasindaki damardan hacamat olurdu.” Ebu Davud, Tibb 4, (3860); Tirmizi, Tibb 12, (2052); Ibnu Mace, Tibb 21, (3483).

  ” Miraçta ; Ya Muhammed ( s.a.v ) ümmetine kan aldırmalarını emret. Kan aldırmada sizin için şifa vardır ” demeyen bir meleğe rastlamadım .” Tirmizi, Tibb 12, (2054).

  ” Aç karnına hacamat daha iyidir,aklı ve hafızayı ziyade eder.Bunda şifa ve bereket vardır.Tok karnına hacamat olmak derttir.”

  ” Hacamat olunuz,Cebrail (a.s ) bana o kadar tavsiye etti ki ,mutklaka gerekli olduğunu düşündüm.”

  ” En iyi ilaç şunlardır; Ağızdan içilen ilaç buruna çekilen damla,yürümek,kan aldırmak ve sülük takmak.”

  ” Tedavi olduğunuz şeylerin en hayırlısı hacamattır.” Buhâri, Tıb 13; Müslim, Musakat 62, 63; Ebû Dâvûd Nikâh 26, Tıb 3).

  ” Hacamat bütün hastalıklara şifadır.”

  Zamanımızda kadın ,erkek ve çocukların büyük çoğunluğu,doğal olmayan suni ,hormonlu,genetiği oynanmış yapay besinlerle beslenmektedirler.Dışarıdan aldığımız gıdalarda bolca tuz,şeker,doğal olmayan yağ ve çeşitli katkı maddeleri vardır.Bu besinleri tüketen insanlar için hacamat büyük bir ihtiyaçtır.

  Yine peygamberimiz”üç şeyde şifa vardır .Bal şerbeti içmekte kan aldırmakta ve kızgın bir aletle dağlama yaptırmakta. Fakat ben dağlama yaptırmayı sevmem.” buyurmuşlardır. Buhari Tıp 7/12, İ. Mace Tıp H. 3491, Müsned 1/246

  HACAMATIN FAYDALARI NELERDİR?

  1-Hacamatla kılcal damarlardaki tıkanıklıklar açılır.Vücudumuzda biriken pis kanı dışarı atmamızı sağlar.

  2-Kandaki ve dokulardaki gaz ve toksinleri dışarı atarak,damarlardaki kan akımını canlandırır.Kan fazlalığından kurtarır.

  3-Dokuların beslenmesini,kan üretiminin artmasını,sertliklerin ve ödemlerin kaybolmasını sağlar.

  4-Kan üretimiyle görevli organları (kemik iliği,karaciğer,dalak) uyarır.Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir,vücuda direnç kazandırır.

  5-Hastalıkları önler,ağrıları giderir.Kansızlık,bel tutulması,boyun tutulması,eklem ağrıları,baş ağrıları,kireçlenme,dalak,karaciğer hastalıkları,enfeksiyonlar,sinirsel,psikolojik olan hastalıkların tedavisinde,iç kanamayı durdurmada büyük yarar sağlar.

  6-İdrarı söktürür,kabızlığı giderir,hayız kanının normal gelmesini sağlar,cild hastalıklarına şifa olur.

  7-Baş ağrısı,baş dönmesi,yüksek tansiyona iyi gelir.

  8-Varis,basur,idrar yolları ve böbrek hastalıklarına,hormon bozukluğuna iyi gelir.

  9-Karın ağrısına,adet düzensizliğine,prostata,akciğer,kalp,pankreas ve safra kesesi hastalıklarına şifadır.

  10-Çocuklarda sinir,huysuzluk,uyku düzensizliği,asabiyete iyi gelir.

  11-Saça,göze ve göz kapağı rahatsızlıklarına,diş,dişeti ve burun rahatsızlıklarına faydalıdır.

  12-Vücudun çeşitli bölgelerine uygulanan hacamatın,türlü türlü şifası vardır.

  13-Hasta olanlara şifa bulmak için,sağlıklı olanlara sıhhatlerinin devamı için hacamat gereklidir.

  HACAMAT NASIL YAPILIR?

  Hacamat ehil kişiler tarafından,ayın belirli günlerine göre uygulanır.Yapacak kişi bu işin eğitimini almış,sağlıklı,ehil ve temiz çalışan biri olmalıdır.Hastalıklar hakkında bilgisi olmalı, hastalara uygulanacak yöntemi iyi bilmelidir.

  Deri hafifçe bir neşter ile çizilir ve üzerine ağzı geniş bir cam kupa (eskiden bu işlem için boynuz kullanılırmış) kapatılarak emici gücün etkisi oluşturulur ve kirli kan vücuttan çıkarılır. Bu yöntem vücudun değişik yerlerine uygulanılmakta ve hasta organa yakın yerler özellikle tercih edilmektedir. Örneğin peygamberimiz baş ağrısından dolayı alnının her iki yanından zehirlenmeden dolayı her iki omuz başı arasından topuğundaki bir incinmeden dolayı da ayağının üzerinden kan aldırmıştır.

  HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR?

  Hicri ayın 17,19,21. günlerinde özellikle pazartesi,salı,perşembe günleri yaplır.Çünkü bu dönem,vücuttaki tüm hayati kuvvetlerin harekete geçtiği,tüm zararlı maddelere baş kaldırdığı zamandır.Acil durumlarda pazar günü de uygulanabilir.Çarşamba,cuma ve cumartesi günlerinde asla hacamat yapılmaz.Hastanın durumuna göre ayın diğer tek sayılı gecelerinde de yapılabilir.Saat olarak en iyi zaman ise,güneşin doğuşundan sonraki 2. ve 3. saatlerdir.

  HACAMAT OLACAK KİŞİNİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

  1- Kan aldıracak zamanı iyi kollamalıdır.Özellikle ilkbahar ve sonbaharda hacamat büyük yarar sağlar.

  2-Kan aldıracak kişi yasak günlerde kan aldırmamalıdır.

  3-Kanın sulanmasını sağlayacak ilaç,limon,kiraz vs…kullanmadan kan aldırılmalıdır.

  4-Abdestsiz olarak ve adetli iken hacamat yaptırılmamalıdır.

  5-Kan aldıracağı gün aç olmalıdır,oruç tutulması daha evladır.

  6-Hacamat esnasında Ayetel Kürsi’yi okumak,bol bol salavat getirmek faydalıdır.

  7-Hacamat esnasında boş konuşulmamalıdır.

  8-Hacamattan sonra 2 saat yemek yenmemeli ve uyunmamalıdır.

  9-Hacamat olduğu gün hayvansal gıda tüketilmemelidir.

  10-Hacamat olduğu gün banyo yapılmamalıdır.

  11-Hacamat olduktan sonra kesiklere dokunmadan kesiklerin kuruması beklenmelidir.

  12-Kanı silmeye, antiseptik ilaç kullanmaya, merhem sürmeye ve bantlamaya gerek yoktur.

  13-Kesikler üzerinde oluşan kabuklar kaldırılmamalı, yarayla oynanmamalıdır.

 315. Hacamatın bütün faydalarını maddeler halinde dile getirdik. Dilerseniz hepsine bakabilirsiniz.

 316. elif şat said

  narkolepsi için hacamat yapılır mı kayseri de yapılan yer var mı

 317. Tülay Kivanc said

  Merhaba

  Almanya Frankfurt, Giessen ve Wetzlar Bölgesinde Hacamat yaptirmak isteyenler bu numarayi arayabilirler :
  Tülay Kivanc 0177-5764549

 318. hatice hanım said

  kayseride usulüne uygun diplomalı olarak bayanlara hacamat yapmaktayım

  05434691598

 319. Türkiyede Bence en Başarılı Hacamat Kliniği http://www.cukurambarhacamat.com Adresinden Görebilirisniz Uzman Kadrosu İle Hizmet Vermektedir.

 320. Mehmet said

  Almanya Frankfurtr,Darmstadt, Mainz (tüm Avrupada) Bölgesinde Hacamat yaptirmak isteyenler bu numarayi arayabilirler :
  Abdullah.01736847074

 321. rasim said

  Ankara’da En Klinik hijyenik en temiz ortam Çukurambarda wwww.cukurambarhacamat.com herkese tavsiye ederim. Biz ailecek gittik. Doktorda var orda. çokda hesaplı bir yer. Başka yerde ucuz diye 10-20 TL hesabı yapmak gereksiz. En önemlisi burada karşınızda muhatap olacağınız uzman var. Doktor var.

 322. derya said

  S.a 24 yaşında iki küçük çocuklu bi bayanım geçen sene belimden çok çektim felç durumuna geldim. Ameliyat oldum geçti. Ama 3-5aydır diğer tarafta yine fıtık çıktı 3gündür çok kötüyüm bu akşam hacemat yaptırıcam inşallah bi faydasını görürüm sizlere yazarım (bide açılmıyor. Videoyu izleyemedim)

 323. a-k2012 said

  selamun aleykum, her tür hastalık için hacamatı katiyen öneririm…

  ben kendim de boynum için yaptırdım, ve çaresiz bir durumken çok aşırı fayda gördüm

  hacamat yapan kişiler, bundan büyük gelir elde ediyorlar

  ayda 3 gün , günde 20-40 kişiye uygulama yapanlar var..

  kişi başı, 80 tl den başlıyor… 1 yılda 90-100 bin lira para kazanıyorlar. Hiçbir vergi de vermiyorlar

  iyiniyetlisini de az gördüm kimse kusura bakmasın, ihtiyacı olan düşkün kimseye kimse bu peygamber sünnetidir, bize de sadaka lazım diyeni yok

  fiyatları aşırı buluyorum

 324. dilek şenol said

  3 aya yakın ayağımdan rahatsızlandım doktorlara gitmeme rağmen çare olmadı kas gevşetici merhem sargı bezi verip gönderdiler ve artık strese girdim hicbir ilaç kullanmadım artık ne yapsam geçmiyor diye en son bunu çevremdeki insanlarla paylaştım ve hacamat tavsiye ettiler ve çektiğim acıdan dolayı sorgulamadan ayağıma hacamat yapıldı ve 3 kalmadı iyi oldum ama hatırı sayılır bir ücret istediler ama helal olsun aldığı ücret ve bir defada geçti çok şükür

 325. fethi said

  Merhaba ben Adıyaman dan hacamat uzmanı fethi çayır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde dünyaca ünlü Prof.dr. mehmet kocabaş tan eğitim ve diploma almış tek kişiyi m ilgilenen kardeşlerim e duyurulur. Selam ve dua ile http://www.hacamat.biz

 326. Abdülkadir said

  Afyonkarahisar da hacamat nerde yapıliyo hocam

 327. Abdülkadir said

  Selamün aleykum hacamatı
  ı Afyonkarahisar da kim yapıyor hocam ogrenebilirmiyim

 328. Gülsüm said

  selamün aleyküm,

  felc gecirmis insanada faydasi dokunurmu?

  ALMANYADA güvenilecek yapan biri varmi ve Bursa ve kayseri ve erzurumda.

  Bir kac tanidigim insanlar sünnete uymak icin hacamat yapmak istiyor.
  InsALLAh sizlerden yardim ve bilgi alabilirim.

  Saygilar

 329. ŞEREF KUYUPINAR GÜLTEN KUYUPINAR said

  Ankara dan Hacamat yaptırmak isteyen kardeşlerimiz 0 544 389 40 14 numaradan bize ulaşabilirler, bay ve bayan uzman haccam vardır.

 330. Mustafa54 said

  Sakarya ‘da yaşıyorum ve en son bir ay kadar önce hacamat oldum, gördüğüm sohbet ettiğim herkese de tavsiye etmekteyim. Geçtiğimiz günlerde de annemi götürdüm çok fayda gördü. Kendim hacamat olduğum yer/şahıs açıkçası bana itici geldiğinden annemi başka bir yere götürdüm. Evet hacamatı herkese şiddetle tavsiye ediyorum lakin bu yeri de gönül rahatlığı ile tavsiye edemiyorum.
  Hacamat konusunda rahatsızlık duyduğum konular var:
  ***İSTİSNALAR BAŞIMIZIN TACIDIR, ONLARI TENZİH EDEREK***:
  *Neden önceliklerinin odağı para olmuş?
  *Neden görünüşte ve sözlerinizde gerçekte olduklarından uzaklar?
  *Maneviyattan sünnetten bahsetmek güzel de dernekte yapılacak 1 gün dahi sürmeyen eğitime nasıl bir vicdanla 1 aylık asgari ücret bedeli istenir?
  (O dernekte de bu işi yapan görevli kardeşimizin sertifikasını gururla asmışlar duvara bakayım dedim şaştım; sertifikayı veren dernek değil M.E.B. ve dahası sertifikanın konusu da gıda hijyeni; bu benim gözümde insanlarla alay etmekten başka bir şey değildir, kendilerini küçültmüşler)
  *Hal bu iken nasıl olur da insanlara sünnetten, bu işi yapacak olanın maneviyatından bilmem nesinden bahsedip hint kumaşı edası takınırlar akıl alır gibi değil. Falanca el almamış, filancanın sertifikası yok, bilmem kim liseden terk gibi gibi bir sürü gıybet ve ard niyet gırla gidiyor ortalıkta, günahtır.
  *Neden öğrenmek isteyene faydalı olmak istemez zorluk çıkarılar? Tutturmuşuz sertifika, el alma vs. Bir ay çalışıp asgari ücret alan insanları enayi durumuna düşüren bir bedelle resmen itelenen sertifika nedir: Kazanç katlama yöntemi bana göre (Neden mi: Çünkü ülkemizde resmi olarak hiçbir hükmü yok) Kendi çalışanının sertifikasında neden gıda hijyeni yazdığı da buna delidir. Malum dernek kendi çalışana verdiği sertifikayı asmıyor, belki de vermemiş ve varsa bile gereksiz demektir bu manzarada.
  Yahu müslüman bi sor kendine:
  Efendimiz (s.a.v) ümmetinden ne gizlemiştir, bildiği hangi ilimleri saklamıştır, hangilerini fahiş bedeller karşılığı öğretmiştir?
  Ben bu sorularıma kimseden cevap beklemiyorum yanlış anlaşılmasın, bunları kendi kendine cevapladıktan sonra zihniyeti değişmeyen benden uzak faydası da edası da yerin dibine…
  Allah ‘a emanet olunuz.

 331. KONYADA HACAMAT YAPTIRMAK İSTEYENLER ÏÇÏN UZMAN HACCAM
  VE HACCAME İLETİŞİM 0537 2915856 0541 3147642

 332. Mahmut said

  Almanya (Frankfurt)da hacamat yapanlarin tel.nro1722351824. 0610378585 email;mnozcan@web.de

 333. Çok faydalı bir paylaşım olmuş banada burdaki arkadaşlar yardımcı olmuştu http://www.baskentsistem.com hacamat çok yararlı birşey herkese tavisye ederim

 334. mehmet said

  Almanya Frankfurtr,Darmstadt, Mainz (tüm Avrupada) Bölgesinde Hacamat yaptirmak isteyenler bu numarayi arayabilirler :
  Abdullah,01722351824 mail.mnozcan@web.de

 335. mehmet said

  Almanya Frankfurtr,Darmstadt, Mainz (tüm Avrupada) Bölgesinde Hacamat yaptirmak isteyenler bu numarayi arayabilirler :
  Abdullah.01722351824

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: