LOKMAN HEKİM – SADE BİR HAYAT

Gerçek Tıp – Yitik şifanın izinde ( Sade bir hayat )

DETERJANLA GELEN TEHLİKELER…

Posted by Site - Yönetici Ağustos 27, 2009

DETERJANLA GELEN TEHLİKELER...

DETERJANLA GELEN TEHLİKELER...

DETERJANLA GELEN TEHLİKELER…

Mikropların insan hayatında büyük rolü vardır.Mikroplar havayı suyu temizlerler , zenginleştirir ve toprağın verimliliğini sağlarlar.Mikroplar ölü insan,hayvan ve bitkileri çürüterek dünya yüzeyini temizlerler.İnsanların ve hayvanların derilerini-kıllarını ve bitkileri temizler;bütün canlıları çeşitli hastalıklardan korur;dünyadaki yaşam sürecini dengeler.Her bir çeşit mikrobun vazifesi o kadar net, o kadar ince ve farklıdır ki,insanlar bunları asla beceremez.Mikroplar o kadar önemli varlıklardır ki,tamamı aniden yok olsa,dünya hayatı bazı alimlere göre sadece 15,20 dk bazılarına göre ise 1 saat sonra sona ererdi.Biyologlar “Melek dediğimiz varlıklar belkide mikroplardır” demektedir.Bugün mikropalara 3 yönden birden acımasızca hücum edilmektedir.

Dr.Aidin Salih

1Antibiyotik,Sülfanilamid gibi antimikrobiyal maddeler,sterilizasyon işlemleri,deterjanlar ve tarım ilaçları mikropları direkt öldürür veya çoğalmasını durdurur.

2Yağların hidrojenize edilmesi,besinlere katılan koruyucu katkı maddeleri ve aromalar besinlern yapısını bozarak mikropların yiyemeyeceği hale getirir,beslenme ve çoğalmalarını engeller.

3Mikroplara karşı açılan en tehlikeli ve kapsamlı savaş nano teknoloji ve gen teknolojisi ürünü maddelerle yapılmaktadır.Bu şekilde mikroplar hem besinden mahrum edilerek hemde doğrudan öldürülerek yok edilir.

Ancak mikroplara karşı açılan bu amansız savaş mikroplardan çok insanlara zarar vermiştir.Tuz ruhu,Çamaşır suyu,bulaşık deterjanı,yağ çözücü,lavabo açıcı,çamaşır deterjanı,leke giderici,beyazlatıcı,yumuşatıcı ve benzeri organik kalıntı ve mikropları nasıl anında eritir yok ediyorsa,akciğer ve beyin hücrelerinide aynı düzeyde,üstelik doğrudan etkilemektedir.Solunum yoluyla vücuda karışan deterjanlar beyin damarlarına ,akciğerdeki bronşları ve alveolleri eritir,yıpratır,şişirir ve kana karıştırır.

Kan dolaşımı bozuklukları,damar deformasyonları,alzheimer gibi ağır beyin hastalıklarına,akciğer karaciğer,böbrek hastalıklarına yol açar.

Kimyasal deterjanlara alternatif olarak sunulan,gen teknolojisi yöntemiyle üretilen “tamamen doğal ve sağlıklı” olduğu idda edilen,hatta suyu çiçeklere döküldüğünde onları çoşturan bitkisel kökenli deterjanlar kimyasal deterjanlardan daha tehlikelidir.Bunlar mutasyonlara ve kansere neden olabilir.Bu temizlik maddelerini kullanan insanlar cansız,halsiz,uyuşuk,hormon dengesi bozulmuş,hafızası zayıflamış,şuuru bulanık,düşüncesi bozuk,mutsuz,depresif,rengi toprak rengi veya kanı çekilmiş gibi,saçları kırık ve seyrek,tırnaları gri veya mordur.Böyle olması doğaldır,çünkü bu rahatsızlıklar,Allah’ın hizmetimize verdiği,yanlızca vazifesini yerine getirmeye çalışan varlıkları,yani miproları,vazifeleri başında öldürmenin karşılığıdır.Vücud ve elleri yıkarken her defasında sabunlamak şart değildir.Cildin üzerinde yaşayan,cildin sağlığını korumakla görevli mikroplar bu işi bizden daha doğru yaparlar.

Biz olur olmaz sabun kullanarak bu mikropların görevini aksatmış oluruz.Aslında su ve topraktan daha iyi temizleyici yoktur.

Çağdaş insan yiyecek,içecek ve vücut bakım ürünlerindeki koruyucularla,kullandığı kimyasal ilaçlarla adeta kendini mumyalamıştır.Demekki,deterjan,tarım ilacı,antibiyotik ve katkı maddelerini kullanan insan Ekolojik kıyameti bizzat kendi elleriyle hazırlamaktadır.

Meryem Hatice

3 Yanıt “DETERJANLA GELEN TEHLİKELER…”

 1. yasemin said

  hayatımızda ne kadar da çok yeri varmış ve değerliymiş! doğrusu hayrette kaldım…ancak ben mesela astım hastasıyım ve evimde ki herşeyi çok sık yıkarım,mikropları tozları yok etmek için ve öyle olması gerektiğine de inanıyorum…bilim adamları bir tez yürütüyorlar şunu yapın çok sağlıklıdır diye..aradan bi on sene geçmiştir,aynı şey için sakın yapmayın çok zararlı diye…şimdi çocuklara biz özellikle öğretiyoruz ellerini her defasında sabunlayın diye,eğer yıkamazlarsa bağırsak enfeksiyonuna sebep oluyor…ne diimm,Allah acısın halimize….

 2. zeynep y said

  ben bulaşık makinasının gözüne biraz sirke ve karbonat koydum pırılş pırıldı bulaşıklar
  birde limonları sıkıp makinaya koyuyorum hem parlatıyor hemde koku veriyor isterseniz sadece limonda koyup yıkayabilirsiniz gözede sıkmayı unutmayın ama

  ben 3 yıla yakındır sabun rendeleyip yıkıyorum çamaşırları ara bir boşkende sirke atıyorum kireç çözülsün diye 🙂

  hatice hanım evde yemekler nasıl pişirilmeli yada sizin menünüz nasıl anlatırmısınız

 3. Paylaşımınız için çok ama çok teşekkürler. Bu türde paylaşımlar bir çok konuda faydalı olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: