LOKMAN HEKİM – SADE BİR HAYAT

Gerçek Tıp – Yitik şifanın izinde ( Sade bir hayat )

Çikolataya hayvan yemi, şekerlere de tekstil boyası ve domuz jelatini katıyorlar

Posted by Site - Yönetici Mayıs 22, 2012

Çikolataya hayvan yemi, şekerlere de tekstil boyası ve domuz jelatini katıyorlar

Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası Başkanı Necdet Buzbaş, küçük üreticileri eleştirmek ve tüketiciyi ünlü markalara yönlendirmek için yaptığı bilinçaltına yönelik PR faaliyeti yaparken, çikolatadaki hileleri bir bir sıraladı. Biz söyleyince dudak bükenler buyurun afiyet olsun.

PR yapmak için hilelerini itiraf etti: Çikolata değil zehirmiş

Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası Başkanı Necdet Buzbaş, küçük üreticileri eleştirmek ve tüketiciyi ünlü markalara yönlendirmek için yaptığı bilinçaltına yönelik PR faaliyeti yaparken, çikolatadaki hileleri bir bir sıraladı. Biz söyleyince dudak bükenler buyurun afiyet olsun.

Çikolataya hayvan yemi, şekerlere de tekstil boyası ve domuz jelatini katıyorlar bu sözler iddia değil, Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası Başkanı Necdet Buzbaş’ın itirafları.

Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası (TÜGİS), adından da anlaşılacağı üzere Türkiye’nin en büyük gıda üreticisi firmaların patronlarının üye olduğu bir işveren sendikası. Gıda terörü onları bugüne kadar rahatsız etmediği halde son günlerde yaşanan gelişmeleri dillerini çözmüş gözüküyor.

Bu çözülmedeki amaç Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası Başkanı Necdet Buzbaş’ın ağzından şöyle dökülüyor: Bazı firmaların yüksek kâr elde etmek için halkın sağlığını hiçe sayıyorlar. Özellikle merdiven altı üretim yapan firmalar sağlığımızla oynuyor

Dikkat ediniz merdiven altı tanımlamasıyla gıda terörünün faturasını küçük üreticiye kesmeye çalışıyor. Türkiye’de gıda üreticilerince kurulmuş tüm dernek ve sendikalar aynı taktiği güdüyor. “Ben değil o yaptı” diyor.

Peki o kim?

Toplum bilincini etkilemek için geliştirilen o, karanlık bir meçhul. Merdiven altı adıyla uydurulan olmayan sanal üretici.

Madem bu bilgilere sahipsin hadi adres gösterde o merdivenin altını polis bassın ve hilekarları tanıyalım? dediğinizde herkes masanın altına kaçıyor. Hatta kimisi halının altındaki toza karışıp sıvışıveriyor.

Niye?

Çünkü söylemleri gerçek değil. Hilenin en büyüğünü, en ölümcülünü DEVLETLE EL ELE OLAN, HER GÜN AYNI MASADA YEMEK YİYEN, TEKLİFSİZ-RANDEVUSUZ GÖRÜŞEN, DEV ÜRETİCİLER yapıyor. Suçlarını da sanal miniklere atıyorlar.

Yedik mi?

Yine yemedik, hiçbir zamanda yemeyeceğiz ama yinede kulak verelim itiraflara. Öğrenelim nasıl hile yaptıklarını. Herkes sussun itiraf başlıyor:

Şekere tekstil boyası, yumuşak şekere domuz jelatini ve tekstil boyası, çikolataya hayvan yemi olarak kullanılan soya tozu, margarin, keçi boynuzu tozu, leblebi tozu, kavrulmuş bakliyat tozu, fındık zarı katıyorlar. Kansere kadar birçok hastalığa neden olan hileli şekerlemeler, helal gıda kodeksine de uygun değil.” Küp şekere kalıp haline getirmek için mumsu maddeler katanlar da olduğunu kaydeden Buzbağ, “Bu maddeler müsaade edilen sınırlar aşıldığında sağlık açısından tehlikeli

Adama sorarlar bu hileleri nereden biliyorsun? Madem bunların yapıldığını biliyorsun, peki, kaç üreticiyi şikayet ettin, ne sonuç aldın?” diye

Bakınız bugünlerde televizyonda reklamları olan bir süt üreticisinin reklamlarında Prof Dr Bülent Nazlı oynuyor. Nazlı’nın öve öve bitiremediği süt üreticisi ürünlerindeki hayvansal yağı alıp içine margarin eklediği için üretim izin belgesi iptal edilmiş bir firma.

Bu firma küçük ve merdiven altı mı? Öyle olsa fiyatı en yüksek kanallarda dev bütçelerle reklam yapabilir miydi?

Elbette küçük hilekârlar yok demiyoruz. Diyoruz ki: Büyüğüyle küçüğüyle hepiniz birsiniz. Alayınız bizden değilsiniz?

.

Reklamlar

Bir Yanıt to “Çikolataya hayvan yemi, şekerlere de tekstil boyası ve domuz jelatini katıyorlar”

  1. canakkalehotel said

    bilgilendirmeniz için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: